Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A seedelés engedélyezett az...

A seedelés engedélyezett az olyan országokban (Németország), ahol a letöltés be van tiltva?

Figyelt kérdés
Ha egy weboldalról le töltöttünk egy tartalmat, akkor azt szokás vissza tölteni (vissza seedelni). Ha csak seedelni akarok, akkor azért is megbűntethetnek?

2016. szept. 4. 00:23
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem az is a torrentezéshez tartozik..nem vagyok benne biztos de lehetséges hogy jár érte büntetés.
2016. szept. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Természetesen, sőt, azt még komolyabban is büntetik.
2016. szept. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 P.O.C. ***** válasza:
76%
Már magam sem tudom, olyan sokfélét hallok. Nekem a pl a volt osztálytársaim háromnegyede kint dolgozik külföldön, a legtöbbjük németbe. Az egyik már 5 éve kint van, mindennap több letöltése is van torrenten keresztül, mégse volt még belőle semmi baja. Egy másiktól meg azt a történetet hallom, hogy büntetnek érte, lakótársát már megbüntették.
2016. szept. 4. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Főleg a seedelést büntetik, de nem minden oldalt figyelnek, főlg a nyilt trackereket figyelik
2016. szept. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 P.O.C. ***** válasza:
100%

Akkor lehet azért úszta meg. Mindent kizárólag zárt magyar oldalakról töltött (főleg az nCore -ról).


Sokan amúgy itthon szedik le, mikor hazajönnek 1-2 havonta. Megtöltenek egy jó nagy külső vinyót azzal, amit szívesen néznek, mert azt a kutya sem ellenőrzi. Engem is kért már meg az egyik, hogy szedjek le neki pár évad szorzatot, meg a legújabb filmeket.

Meg is értem őket, másképp csak német nyelvű agyon unott régi szarokat tudnának nézni, a kereskedelmi csatornákon.

2016. szept. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Németországban a letöltést nem büntetik (se torrent, se online film). Kizárólag a megosztást, de azt sem úgy, hogy a szolgáltatód figyeli az adatforgalmat.


A dolog úgy működik, hogy a szerzői jog tulajdonosa (filmforgalmazó, zeneszerző, jogvédő iroda, stb) megbíz egy céget, akik torrenten a megosztók (seedelők) között keresnek német IP-t. Jellemzően a friss tartalmakra utaznak, új filmek, sorozatok, zenék megosztóit keresik - aztán kérik meg őket, hogy ugyan támogassák már anyagilag a szerzőket.


Ha zárt hálózaton torrentezel (pl. nCore) akkor elvileg nem lesz gond.

2016. szept. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én azt hittem a letöltést is büntetik, mert azt mondták a FIX tv-ben hamarosan nálunk is büntetni fogják a letöltést. Akkor nagyot kamuztak a tv-ben.
2016. szept. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

A letöltést nem büntetik, akkor se, ha a sok kis gyökér lepontoz. A félreértést gyakran az okozza, hogy sokan nincsenek azzal tisztában, hogy a torrent automatikusan meg is osztja, amit letölt - és az bizony már sokba kerül.


Lehet lepontozni, gyíkok!

2016. szept. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor sehol sem büntetik a letöltést, csak a feltöltést?

Zárt oldalt használok majomparádét, akkor nincs baj?

2016. szept. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!