Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Milyen ingyenes alkalmazást...

Milyen ingyenes alkalmazást használja, hogy minél jobban védjem a gépemet a vírusok elől?

Figyelt kérdés
2016. szept. 6. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Az Avira nevűt szokták mostanában a legjobbnak tartani ha jól emlékszem, én is tudom ajánlani. (bár én személy szerint a windows 10ben alapból benne levő Windows Defendert használom)
2016. szept. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én avastra szavazok, teljesen megbízható volt. de ha ráköltesz évi 5000-6000ft-ot, akkor a kaspersky vírusírtója a tuti.
2016. szept. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg az a tuti, ha megveszed a szoftvereket, és nem töltesz le minden szart ismeretlen forrásokból.
2016. szept. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2016. szept. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#3 Az adott szoftver hivatalos oldala ismeretlen forrás? :D
2016. szept. 7. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

Nem igazán értem, hogy miért írtad ezt, így hirtelen csak egy konkrét eset rémlik amikor hivatalos oldalról is kártevővel jött valamilyen szoftver, az is már a jó ég tudja mikor, talán 6 éve, egyáltalán nem jellemző.

2016. szept. 7. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 belapus ***** válasza:

Ingyenes vírusirtók:

360 Internet Security,

Ad-Aware Free Antivirus+,

Avast,

AVG,

Avira,

Bitdefender,

Comodo AV vagy IS - ez utóbbi tűzfalat is tartalmaz,

Microsoft Security Essentials ( Windows 8 esetében már a Defender része ),

Panda Cloud.

Az Avira és a Bitdefender - a Kasperskyvel ellentétben - kevésbé hardverigényes.2 GB RAM esetén jobb választás.Ha van 4 GB, akkor ( szinte ) mindegy melyiket választod.Kezelőfelület, nyelvi támogatás, egyéb eszközök stb., a felhasználó igényei szerint.

Érdemes lehet használni a Malwarebytes Anti-Malware ingyenes verzióját, amely nem nyújt állandó védelmet, de időnként lefuttatva, megszabadíthat a véletlen fertőzésektől.

Hasonlóan ajánlható az AdwCleaner is.

Ez utóbbi két alkalmazás különösen akkor jöhet szóba, ha azt tapasztalod, hogy a böngésződ kezdőlapja megváltozik, különböző oldalak nyílnak meg anélkül, hogy rájuk kattintottál volna.

Amennyiben szeretnél kipróbálni egy ismereten szoftvert vagy egy veszélyesnek gondolt/mondott oldalt szeretnél meglátogatni, valamiféle virtualizációs technológiát érdemes használni.

Sandboxie, VirtualBox stb.

2016. szept. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!