Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Magyarországon lehetséges az...

Magyarországon lehetséges az okostelefon mikrofonjával lehallgatni valakit anélkül, hogy telefonálna? Például nyomozó hatóságok megtehetik/ meg tudják?

Figyelt kérdés
2016. okt. 16. 23:31
 1/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
igen
2016. okt. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nem


Most már tudod :-) Szerintem egyikünknek sincs erre alátámasztható válasza.

2016. okt. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 P.O.C. ***** válasza:

Szerintem ehhez már fel kéne törniük valamilyen módon a telefon operációs rendszerét. És olyan kódot telepíteniük, ami bekapcsolja a mikrofont, fájlba rögzít, és el is küldi valamilyen módon. Ez nagyon macerás lenne, sőt inkább Hollywood -i filmekbe való.


A telefonálás más, mert ugye egy központon keresztül zajlik. És elég tőlük engedélyt kérni a lehallgatásra.

2016. okt. 17. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

igen, és nem.

Elvileg volt olyan szolgáltatás a telefonokba, hogy néma hívás.

Azaz a szolgáltató feltudta hívni a készüléket, az automatikusan fogadta is, de nem jelzet semmit.

(Főként Apple eszközeiben volt ez jelen, bizonyos hatóság kérésére)

De mivel ismerté vált ez a módszer, simán kivették az akkut és elhárították a veszélyt.

(SIM nem elegendő, mert IMEI alapján is vissza hívható)


DE! Ezzel már rég nem tökölnek, hogy minden mozzanatukat lehallgassák így, túl sok macera... sokkal hatékonyabb ha az aktív hívásokat rögzítik, ott van információ is.

A hazai hatóságoknak, még ahhoz megszerezni a szükséges engedélyeket is körülményes, mert csak úgy nem hallgathatják, hallgathatnák le.


DE ha valaki rá vesz, hogy valamit telepíts a telóra, ha régebbi droid -od van, akkor az is elég fel keress egy weboldalt, és rátudja csempészni a szükséges programot.

Sőt ha még törlöd, utána akkor is képes maradandóan benne maradni a készülékbe. (Recorvery -vel se eltávolíthatóan)

De mivel egy ilyet leprogramoni nem occó mulatság, így konvergál a nullával, hogy a hüle haverod iléyet tessz.

2016. okt. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a válaszokat! IPhone-t haszanalok ami frissítve van mindig, nem is ilyen haveri megviccelésekre gondoltam, hanem pl az nvsz se tud ilyen jellegű lehallgatásokat?

Igen, masodik hozzászóló, egy amerikai sorozatban lattam( the good wife) es átfutott az agyamon, hogy lehetnek ilyen programok, azonban ugyebar a sima telefon lehallgatas is legtobb esetben bírói engedélyhez kötött, es azok beszélgetése is hallható rajta akivel az adott személy kommunikál, viszont ez a mikrofonos lehallgatos dolog eleg sok jogsérelmet okozna ha létezne, mert ennyi erővel hallható lehetne az h a buszon mit beszelnek a közelben, szakmai titoktartás ala tartozó dolgok is, mert ugyebar a telefon ott van mkinek a nap nagy részében.

2016. okt. 17. 13:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Én laikus vagyok, de a cellainformációból nagyjából tudják, hol van a telefon. Ha van benne GPS, akkor annak jelét megfelelő program továbbíthatja. Azaz pontosan tudják, hogy hol van a telefon.


Ez esetben csak könnyebb odamenni a közelbe és úgy megfigyelni valakit!


Egyszer a Faterom zsebében bekapcsolva maradt -pontosabban nem tette le a hívást- a mobil és úgy ganyézta a disznókat, egy közeli ismerősöm, aki hívta szintén nem tette le, hanem hallgatta a röfögést.... Jó drága hívás volt neki. Aztán elmesélték egymásnak és jót röhögtek...


Na most képzelheted, ha valakit nekiállnak 0-24 telefon mikrofonnal lehallgatni...

Ráadásul komoly veszély, hogy erősen merítik a telefon aksiját és sokáig nem mehet a lehallgatás. Technikailag se, de gyanússá is válhat. Ill. az illető szervizbe viszi a telefont, aztán onnantól a szervizest hallgatják....


Egyszóval a helyzetfigyelést követően inkább egy drón, rajta egy nagy érzékenységű mikrofon. Extrém esetben mikrofonpuska (azaz ami kilövi az öntapadó poloskát).


Szóval, ha maffiózó/ terrorista vagy, retteghetsz!

2017. márc. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem dehogy! Ha megismered a GSM rendszert akkor rájössz ,hogy ez kb akkora hülyeség mint mikor azt hallod hogy a halott embereknek még nő a körme a halál beállta után!
2019. jún. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!