Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudom átállítani a...

Hogyan tudom átállítani a rendszergazdai jogosultságot?

Figyelt kérdés

Van egy admin rendszergazda a gépen, aki én vagyok, telepíteni, törölni csak én tudok.

Viszont van egy öcsém, akinek létrehoztam egy felhasználói fiókot, hogy tudjon játszani és van egy játék, ami csak rendszergazdaként indul el. Na most nyílván nem fogom neki megadni a saját jelszavam, de ha szeretné elindítani a játékot, akkor rendszergazdai jogosultságot kér hozzá és kéri a jelszót. Erre a programra nem tudom véglegesen beállítani, hogy rendszergazdaként induljon és ne kérjen jelszót?


2016. nov. 3. 12:23
 1/6 Gábor_79 ***** válasza:
Milyen verziót használsz? Azt meg tudod csinálni, hogy az adott mappa jogosultságaihoz hozzáadod, hogy "Mindenki" és akkor rendszergazdai jogok nélkül tudja futtatni. Csak azt. ( Mappára egér jobb gomb > Tulajdonságok > Biztonság ... )
2016. nov. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 coopper ***** válasza:

Szia.


Esetlegesen nézd meg az icacls window-zos parancsot, ezzel tudsz "rendszergazdai" jogokat adni fájloknak, mappáknak.


Sok sikert.

üdv.

2016. nov. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Uhh tényleg, bocsi lemaradt a végéről, hogy WIndows 10 :D
2016. nov. 3. 16:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Jobb klikk, tulajdonságok, kompatibilitás, futtatás rendszergazdaként

pipa

Talán használható erre a célra :]

2016. nov. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Áh, ennyire azért nem vagyok kezdő. :) Az volt az első ötletem. :)
2016. nov. 4. 16:50
 6/6 anonim ***** válasza:
oh, az lemaradt, hogy kattinsts rá először a "Az összes felhasználó beállításainak módosítása" és ott pipáld ki a futtatás rendszergazdaként sort :]
2016. nov. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!