Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Letörölt előzményekből vagy...

Letörölt előzményekből vagy privát böngészésekből visszafejthető valahogy a gépen végzett korábbi tevékenység?

Figyelt kérdés

Ha normál módon böngészek, mindig törlöm az előzményeket. Privátban meg az igazán személyes dolgokat csinálom. Egy melegrandi oldalon beszélgettem egy illetővel, majd egy hét múlva a facebookon a "kit ismerhetek" résznél ajánlotta az oldal. Teljesen más e-mail címet használok a fb-ra és teljesen mást erre a bizonyos oldalra, ráadásul még a nevem sincs megadva, hanem össze-vissza gépeltem be betűket a regisztrációnál.

Lehetséges valahogy összefüggést vonni a teljesen független böngészéseim közt úgy, hogy ez az eset megtörténjen, vagy csak egy véletlen egybeesés? Ez fenyegetheti az adataim illetve a személyazonosságom biztonságát?



2016. nov. 18. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
privát módban nem maradnak meg a sütik, sima böngészéssel és előzménytörléssel viszont igen
2016. nov. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A privát alapvetően biztonságosabb, mert ha csak az előzményeket törlöd akkor a sütik és hasonlók mondjuk megmaradnak.

A legbiztonságosabb az lenne ha más böngészőt használnál amikor ilyen oldalakat látogatsz. Így a két dolgot valószínűleg nem fogják összekötni (esetleg IP alapján).


Vagy ha nagyon biztonságban akarod magad érezni akkor használd a TOR nevű böngészőt.

2016. nov. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
a TOR-al az a baj h mocskosul lassú.. bár ez attól függ éppen hányan használják
2017. máj. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A böngészők az előzményeket, sütiket, stb. fájlokban tárolják, mint ahogy minden egy-egy fájlban van tárolva. Ezek a fájlok ugyanúgy visszaállíthatók, mint mindegyik. Ha a megfelelő szektorok nem íródtak felül a használatkor, akkor minden visszaáll a törlés előtti állapotra és az előzményekben kijelzi.
2017. jún. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

(Az előző vagyok)

Vagy a hálózatban proxyszervert kell alkalmazni és azon ha kell, minden naplózható, dátumra, időre, tartalomra, protokollra lebontva ha kell. Szóval amúgy ezeken kívül is sok módja van a böngészési előzmények rekonstruálásának.

2017. jún. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem tudom milyen kerdesre nem kaptal valaszt, amiert kiemelted, de tudom ajanlani Firefox bongeszo alatt pl a Privacy Settings kiegeszitot, amit allits Full Privacy-ra es akkor nem lesz nyomonkovetheto a bongeszesi szokasod.
2017. jún. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!