Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Adathalász oldalon vásároltam....

Adathalász oldalon vásároltam. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Black fridayen kaptam email, hogy akciósan lehet venni márkás dolgokat (egy konkrét márka), linkkel együtt, a honlap nem teljesen egyezett az eredetivel, de ezt mobilon nem vettem észre. Kértyával fizettem. Később kezdtem gyanakodni, mert az eredeti honlapon nem találtam azokat az akciókat, ezért elolvastam az adathalász oldalon, hogy kik ők. Ott írták, hogy hogyan lehet hozzájutni olcsóbban a termékekhez, de minden eredeti, egyenesen a gyárból, akkor átmenetileg megnyugodtam. Most megint megnyitottam a honlapot és valamelyik vírusírtóm szólt, hogy az oldal adathalásznak tűnik, már nem is tudom megnyitni. SZóval mit csináljak? Tiltsam le a kártyát? A vásárolt termék azért meg fog jönni, vagy az is kamu?

2016. nov. 27. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze, adathalász oldal, akik vissza fognak élni a bankkártyaadataiddal, de azért küldeni fognak olcsóért jó cuccokat... Tessék már gondolkozni egy kicsit és tiltani a kártyát.
2016. nov. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Abban se vagyok biztos, hogy adathalász, csak gyanús. Letiltom a kártyát, de mi lesz a pénzemmel, amit már kifizettem?
2016. nov. 27. 17:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Attól valószínűleg elbúcsúzhatsz. Ezért használ okos ember internetes vásárláshoz interntes bankkártyát, amihez külön számlaszán tartozik, és mindíg csak annyi pénz van rajta, ami az adott vásárláshoz éppen kell, így nem tudnak visszaélni vele és nem kell letiltani, ha netán belefutsz egy ilyenbe. Az adott kamu vásárlásra költött pénz elvesztésétől persze ez sem véd meg.
2016. nov. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!