Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Melyik windows verziót érdemes...

Melyik windows verziót érdemes feltelepíteni hogy a WIN ne akarja azonnal fel-upgradelni a Windows10-re?

Figyelt kérdés

Feltelepítettem kb fél éve egy jó Win7et, aztán rá 2 hétre fel-upgradelte magát 10-re.. Azóta kb csak vegetálok a laptopnál úgyhogy nem foglalkoztam azzal hogy mennyire egy hulladék ez az egész így.

Most újra akarom telepíteni és attól félek hogy ha ugyanazt a verziót telepítem megint hamar megtörténik az upgrade. Az akkori upgrade olyan volt ahol még a mégse opció sem jelent meg.

Milyen verziót érdemes feltelepíteni? És itt most a Home Premium vagy hasonlókra gondolok, nem arra hogy win7-et, 8at vagy 10et.

Segítsetek!!! :) Köszi!



2016. dec. 12. 00:19
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
3.1
2016. dec. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindegy melyiket rakod fel, már nem upgradel magától mióta beperelték őket emiatt. Egyébként Home Premium ajánlott átlag felhasználásra.
2016. dec. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Igazából ez nem a verziótól függ. Már nem upgradel magától, mert a GWX program 2016 július 29-én véget ért.


Amúgy, ha nem túl régi a géped, akkor szerintem a Win 10-el járnál legjobban. Gépigénye ugyanaz mint a 7-nek és sok feladatnál még gyorsabb is. A win7 már egy 7 éves oprendszer és elég sok hiányossága van már. USB3 drivert is külön kell rá telepíteni, meg SSD-t se tudja rendesen kezelni, csak ha te külön szofveresen engedélyezed a TRIM funkciót, ami Win 8.1 és 10-ben már alapon benne van..

2016. dec. 12. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ugyanazt a win7-et hasznalom evek ota, engedelyezett frissitessel. Egyszer sem ajanlotta fel a frissitest, nemhogy magatol upgradeljen.
2016. dec. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%

Windows 10-et


Az biztos nem akar w10re upgrade-elni

2016. dec. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1. Windows7 korábban sem upgrade-elt kérdés nélkül, csak az elején trükkös volt, mert mikor azt hitted, hogy megtiltottad, valójában csak elhalasztottad. Később ezt kiszedték és tényleg csak beleegyezéssel települt.

2. Már akkor is le lehetett lőni a GWX-et, volt rá program

3. Szerencsére véget ért ez az upgrade-elős hülyeség, szóval most már nem fog b*sztatni egy win7, hogy frissíts.

4. Otthonra egy Win7 Home Premium tökéletes, nem kell jobb, mert csak olyan funkciókkal több, amit cégek használnak.

5. Az nem igaz, hogy az SSD-ket nem támogatja. Nekem az alaplapi driverek telepítése után gyönyörűen működött a TRIM.

6. Ha csak a használhatatlan csempés felület zavar, akkor fel tudsz tenni egy Classic Start-ot, ami Win8-ra és Win10-re is feltesz egy régi kinézetű, normális start menüt.


Sokad csorgatják a nyálukat a Win10-re, de környezetemben csak problémákról hallottam. Azon kívül a felülete bűn ronda. Lapos és szürke minden.

2016. dec. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Majdnem új laptop, Windows 10-el. Az egész összecsapott, gagyi és a végén a merevlemezt is tönkretette. Forduljon fel a 10-el együtt a Microsoft.

Másik, régebbi laptopon Win7 Home Premium van, semmi baja, pedig már 3 éves. Itt is megpróbálták erőszakkal frissiteni, lebénult a saját frissitése, de most már jó. Akinek játékra kell a gép, az telepítse, arra jó, de akinek munkára vagy tanulásra kell a gép, maradjon a Windows7-nél, vagy a 8.1-nél.

A Microsoftot be kellene perelni, mert nagyon elszálltak maguktól és átvették a kinai gagyiságot.

2016. dec. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#2 nem beperelték hanem már nem lehet ingyenesen frissíteni ennyi eszed lehetne xd
2016. dec. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%
Windows 8.1 Embedded
2016. dec. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!