Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mégis mi szükség van ennyire...

Mégis mi szükség van ennyire túlszigorítani a google meg mindennek a fiók védelmet?

Figyelt kérdés

A szori: Annyit követtem el mindössze, hogy a barátom gépén be akartam lépni a youtubeomba, ezért kötelezően elkért 1 telefonszámot h erősítsem meg amit csak akkor kell am. ha igazaolni kell a fiókot tehát ha akarok 15 percnél hosszabb videókat meg minden, rámentem hogy alternatív ellenőrzés, ott meg olyat kérdezett hogy a kb 4 éves fiókomat melyik év melyik hónapjában hoztam létre, és itt a vicc:


mondtam h adjon új kérdést, kért 1 emailt, megadtam ami a youtubeomhoz tartozik, azt írja:


Ezt az e-mail-címet nem lehet használni. Kérjük, adjon meg egy másik e-mail-címet.


Ha ez rossz, akkor pl. egy betörő megadja a magáét és megkapja az ellenőrző kódot ami kell a bejelentklezéshez kb. sima ügy tehát francot sem ér, a fiókhoz tartozó emailt miért nem fogadja el, miért fogad el más emailt, ha más emailt adok meg mert persze kölcsön kellett kérnem a barátomét ezen hülyeség miatt, megadom a kódot, ezt írja:



Bejelentkezése nem sikerült


Köszönjük, hogy megerősítette e-mail-címét.


Nem sikerült a bejelentkezés, mert a Google nem tudta megerősíteni, hogy a(z) (email cím) azonosító Önhöz tartozik.


És ez a top1 szolgáltatás 2016 ban tényleg? Hogy más helyről be se jelentkezhetek? Ha nincs telefonom akkor mivan? MIÉRT rossz az eredeti email cím ami a fiókhoz tartozik, miért mondja hogy


"Adjon meg egy olyan e-mail-címet, amelyet most is tud ellenőrizni. Célszerű lehet olyan e-mail-címet használni, amelyet már hozzáadott ehhez a fiókhoz.

A Google ellenőrző kódot küld erre az e-mail-címre.

Ide írja az ellenőrző kódot.

Ha a Google ellenőrizni tudja, hogy ez a fiók Önhöz tartozik, akkor megjelennek az utasítások, amelyek segítségével bejelentkezhet."


Célszerű lehet a fiókhoz tartozót megadni de nem fogadja el, miért lehet megadni más email címet ha azt sem fogadja el, mi alapján dönti el, hogy nem tudta azonosítani hogy a fiók az enyém, miért lehet egyetalán akármilyen emailt megadni ha sehogy se fogadja el és hogy a francba jelentkezzek be a nyamvadt fiókomba ha még a jelszót is tudom?


Mellesleg a "nem vagyok robot" os dologgal is ki van már, mert csak azt kéri, hogy be x eljem a négyzetet, majd ábrákat hoz föl mert üldözési mániás, kiválasztom, ad még 3 ilyet, le okzom, azt írja nem sikerült, és ezt az egész műveletet is 3× ismétlem, úgy, hogy 1 műveletenként újratöltöm az oldalt, és kb. 1 perc szenvedés után be x eli a négyzetet.


Ha képtelenek a cyberek meg a hackerek ellen harcolni akkor se így tegyék! Nagyon idegesítő! Hogyan lépjek be a saját fiókomba, aminek én vagyok a tulajdonosa, tudom a jelszót, de az üldözési mániás nem enged be a saját fiókomba? Hiába bizonygatom hogy Én vagyok a birtokos.


2016. dec. 17. 11:04
 1/5 A kérdező kommentje:

Majd még sok próbálkozás után...


"A Google nem tudta beazonosítani Önt, így egyelőre nem jelentkezhet be fiókjába."


Remélem IP bann! Főleg, ha újrateszem a gépemet és a saját eszközömön akarom használni.

2016. dec. 17. 11:07
 2/5 anonim ***** válasza:

Ébredj fel, te nem te vagy a birtokos! A gmail a google-é. Mindig is az volt, az lesz... Te max. az ő jóindulatuk révén ingyen használhatod az ő tulajdonukat. El vagy te tévedve.

Ha akarsz saját email címet, vegyél, és nem lesz ilyen gondod. A gmail nem a tiéd.

2016. dec. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az email CÍM az én birtokomban lévő email azonosító amit a google ingyen nyújt nekem (emailt), mint szolgáltatlást.


Amúgy meg várom az értelmes válaszokat.

2016. dec. 17. 11:12
 4/5 A kérdező kommentje:
Még mindig rossz.!
2016. dec. 17. 13:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem van a Gmail-es fiókomhoz IMAP és POP3 hozzáférés is, a mobil miatt volt ez, amikor netkávézóból próbáltam belépni. De még így is lehetnek biztonsági rések, mert valami arab Hassan akárki az ÉN email-címemmel disznólkodott a neten! Hamis gyógyszert árult. A Google csak a sokadik próbálkozása után jelezte a vörös riasztást. Addig biztosan azt figyelték, ki a terrorista? Barátnőm Indamailos email-címét is ellopta valami nigériai akárki!
2016. dec. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!