Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudom megoldani, hogy...

Hogyan tudom megoldani, hogy egy LAN minden számítógépére be lehessen jelentkezni ugyanazokkal a felhasználónevekkel?

Figyelt kérdés
Látok ilyeneket, hogy a bejelentkezési képernyőn nincsenek kattintással kiválasztható felhasználók, én írom be a felhasználónevem és a jelszavam is. Ugyanezt az adott LAN minden gépén megtehetem. Gondolom, a felhasználói fiókok ténylegesen egy központi szerveren vannak és a kliensek rajta keresztül tudnak bejelentezni. Hogyan működik ez?
2016. dec. 25. 11:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt akarod, hogy egy helyi hálózat bármelyik gépéről be lehessen jelentkezni egy adott felhasználóval, ahhoz kell egy központi "címtár". Ennek egyik megvalósítása a Microsoft Active Directory-ja (azon belül a roaming profile tulajdonságra van szükséged), ami a Windows Server termékekben érhető el; de kialakítható többek között az ingyenes Linux és Samba segítségével is.
2016. dec. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Sajnos még nem tudtam utána nézni a dolognak. Windows 10-en tehát nem hozható létre ilyen címtár?
2016. dec. 26. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!