Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Biztonságos xboxon a storeban...

Kirzs kérdése:

Biztonságos xboxon a storeban vásárolni játékokat bankkártyával?

Figyelt kérdés
Nem én aggodok csak anyukám mert azt hiszi hogy lelopják róla a pénzt.

2016. dec. 25. 20:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Na még egy ilyen mivan ha... anya. Ennyi erővel mivan ha a fejünkre esik egy meteorit. Viccet félrezéve, nem fogják ellopni a pénzeteket, én is vásároltam már a store ból.
2016. dec. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amióta működik az Xbox Store (az első Xbox megjelenése óta 2001) még soha nem lopták el senkinek a bankkártyaadatait róla. Csak olyan esetben történhet ez meg ha maga a tulajdonos felelőtlenül megadja a jelszavát és hozzáférését másnak (amire már sok példát láttam magam is).


Ennek ellenére nem feltétlenül baj a bizalmatlanság ugyanis a gép elmenti a kártyaadatokat (ki lehet törölni kézzel utána) és utána nagyon könnyű egy gombnyomással vásárolni bármit akár akaratlanul is.


Ha továbbra is bizalmatlanok vagytok akkor két dolgot lehet tenni:


- feltöltőkártya vásárlása: konzolos boltban lehet kódokat vásárolni amik egy bizonyos összeget (2990 és 14990Ft között) tesznek a profilotokra és azt bármire elkölthetitek. Nem kötelező azonnal felhasználni. Ezek a kódok annyiba kerülnek ahány forintot érnek


- webkártya igénylése: lehet, hogy van is a számlacsomagotokhoz, de kérni is lehet bármelyik banknál. Lényegében egy olyan számlaszám amire a fő bankszámlaszámról lehet utalni pénzt és neten fizetni vele. Mindig csak annyit tegyetek rá amennyit elköltenétek és ha véletlenül mégis megszerzi valaki az adatokat akkor nem tud költeni az üres (vagy közel üres) számláról.

2016. dec. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!