Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miért nem tölt fel ftp re az...

Arpipsr kérdése:

Miért nem tölt fel ftp re az ip kamera?

Figyelt kérdés

Van egy ip kamerám, amit nagyjából beállítottam. a kamera hálózeti, és wifi beállításánál belső ip címe 192.168.1.104. Gateway: a router ip címe:192. 168. 1.1

dns server az elsődleges dns, amit a routerből néztem ki.

a gyári instrukciók szerint ide 8.8.8.8. kellene írni. más infó szerint 192.168.1.1. port 8200. Már volt hogy működött.

Alarm log szerint minden ok.



2017. febr. 3. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
És az FTP szerver mit mond? Oda próbál egyáltalán csatlakozni?
2017. febr. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Természetesen az jó, 2 ftp szerveren is próbáltam. Leellenőrizni is csak úgy tudom, ha felcsatlakozok.
2017. febr. 3. 13:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyébként mit töltene föl az FTP-re a kamera? Ott megadtad az FTP szerver címét meg a felhasználónevet/jelszót jól?


Jól értem, hogy az FTP szerverig már el sem jut, tehát a kamera nem is próbál oda csatlakozni?

Egy hálózaton van a kamera és az FTP szerver? Ha nem, akkor passzív módra kell állítani a kapcsolatot, különben befelé nem fogja tudni megnyitni az adatkapcsolatot.

2017. febr. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az egyik ftp az ultrawebnél van regisztrálva, a másik is ingyenes tárhely, és mozgásérzékelésre tölt fel képet.Azt viszont nem tudom hogy mi az a passzív mód.
2017. febr. 3. 14:18
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen megadtam kiszolgálónév:ftp.uw.hu, és felhasználónév + jelszó. Mint írtam már működött ez a dolog, de az ip-k kissé bonyolultak számomra
2017. febr. 3. 14:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Feltételezem semmit nem tudsz az FTP működéséről, így nagyvonalakban leírom.

Két kapcsolat kell hozzá, az egyiken a parancsok mennek, a másikon az adatok. Alapesetben (aktív módban) a kliens csatlakozik a szerverhez, majd a szerver a klienshez visszafelé csatlakozva építi fel az adatkapcsolatot. Namost ez egy router mögött nem fog menni, ezért kell a passzív mód. Ott ugyanis az adatkapcsolatot is a kliens építi fel a szerver felé. A kamera beállításaiban lennie kellene passzív módnak. Ha nincs, akkor lehet, hogy csak aktív módban megy, úgy viszont meg vagy lőve.

Namost, mivel egyik FTP sem a saját géped, így nyilván nem tudod azt sem megnézni, hogy egyáltalán próbál-e kapcsolódni a kamera, azaz kb sötétben tapogatózol, így ki nem deríted, hol a probléma.


Fogj egy gépet, kösd be abba a hálózatba, amin a kamera is van és tegyél fel rá egy FTP szervert. Állítsd be a kamerát, hogy oda kapcsolódjon, így legalább le tudod ellenőrízni, hogy aktív módban kapcsolódik-e vagy passzívban és hogy kapcsolódik-e egyáltalán. Ha ott már műxik minden, akkor átállíthatod a kamerán az FTP címet a véglegesre.

A fenti 8.8.8.8 IP amúgy a Google DNS szervere, de természetesen használhatod a szolgáltatódét is. Az a 8200-as port nem tudom mire vonatkozik, de lehet, hogy aktív módban azon a porton várná az adatkapcsolatot, akkor viszont a routeren azt forwardolni kell a kamera IP-jére.


Remélem tudtam segíteni. Ha ezek után sem megy, akkor inkább szólj valakinek, aki ért a hálózatokhoz és 2 perc alatt beállítja neked.

Ja, amúgy az uw nem épp a legjobb választás, eleve nem kimondottan FTP szerver.

2017. febr. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors segítséget, próbáltam létrehozni ftp szerver, sikerült is, de mint felhasználó szintű ismeretekkel rendelkező, itt még bonyolultabb dolgokat találok, úgyhogy maradok a b verziónál, kérek telefonos segítséget. :-)
2017. febr. 3. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!