Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Szép napot, számítógéphez,...

Szép napot, számítógéphez, WiFi-hez értők! SOS! Mit jelent az, ha " ASUS2 ( gondolom, ez a WiFi lehet) csak az én számítógépem kapcsolatához írja ki a "csatlakoztatva" szó mellé, hogy "titkosítatlan"?

Figyelt kérdés

2017. febr. 12. 09:47
 1/5 A kérdező kommentje:

Amióta nem a "biztonságos" szó van kiírva az én kapcsolatom mellé, azóta a DIGIvel való kapcsolat tökéletes, ( szerintem azzal egy pillanatig sem volt probléma), nem hivatkozik PPPoS-ra, nem csatlakoztatott , vagy hibás vezetékre, routerhez való jelszóra. 4 napon keresztül próbálkoztam érteni az útmutatókat, persze egyetlen szót sem értek belőle. Kikapcsoltam , bekapcsoltam , újraindítottam, megtéptem az összes vezetéket , kihúztam, visszacsatlakoztattam és amikor kapcsolat volt , akkor próbáltam a Google-tól valami emberi nyelven írott okosítót lelni , persze eredménytelenül. Most --ha jól értettem--van kapcsolat , viszont bárki és mindenki úgy láthat , belepiszkálhat, telepíthet , törölhet, úgy mászkálhat az én gépemen , mint én ? Már be sem merem kapcsolni, de végképpen nem tudom, hova,kihez fordulhatnék hogy visszaállítsa az eredeti állapotot.

Tö-ké-le-te-sen, 100 %-ig tudatlan vagyok a nethez, az üzeneteihez (nem csupán az angol nyelven írottakhoz), Nem tudom , mi fán terem a DOS meg a MAC , meg IP és a többi. Az egész probléma onnan indult, hogy sorozatos figyelmeztetést küldött az AVAST , miszerint a router jelszava gyenge. (Azt sem tudtam, hogy van neki jelszava, de igyekeztem elhárítani a problémát. ) Kihez , milyen szakemberhez kell fordulni olyankor , amikor eljutottam odáig, hogy nem merem használni a gépet, mert nem tudom , mikor ki piszkál bele , milyen vírusokat küldhetnek rá, stb ? Mit tegyek?

2017. febr. 12. 09:50
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor áll fent az az eset, hogy egy roppantul okos szoftver/jelen esetben az Avast/, belepofázik mindenbe. Azonnal gyalulni( nem azért, mer baromságokat ír, hanem mert egyébként sem hatékony)


Helyette:

[link]

Tehát:

Ha jól értelmeztem, volt egy előre konfigurált Wifi routered/modemed. Ezt hoztad valamilyen úton módon alaphelyzetbe?


A titkosítatlan kapcsolat csak a WiFi kapcsolatra vonatkozik, ez konkrétan azt jelenti, hogy bárki tud csatlakozni, a hálozatodhoz, és tudja használni az internet kapcsolatot. Ezt be kellene állítani.


Mi a felállás?


Modem, egyben router avagy külön modem és router?

2017. febr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Gőzöm se , mifene az a modem, de ezek szerint jól gondoltam , hogy bárki belelát, illetve visszaélhet a netemmel.


Amit tudok , másolgatom: Lenovo E440-es thinkPad , ASUS RT-N12 Wireless router ,

Skype, TeamWiewer 11, AVAST, Budapest , DIGI ...és az én agyamban a tudatlanság káosza.

Talán , ami számodra "adalék" lehet a nyomoromhoz, hogy

"Find ASUS Device" ezt írta : "A beállítások frissítésre kerültek. A weboldal frissítése most megtörténik.

Az IP-cím vagy portszám módosult. Az Ön és a(z) RT-N12D1 közötti kapcsolat bontásra kerül.

A(z) RT-N12D1 beállításainak eléréséhez csatlakozzon újra a vezeték nélküli hálózathoz és használja a frissített IP-címet és portszámot." Gondolhatod , hogy egy igét sem tudok lefordítani abból , ahogy itt az anyámat szidja...

2017. febr. 12. 12:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben, csak a routert állítottad alaphelyzetbe, ha egyébiránt van internetkapcsolat.


192.168.1.1 (böngészőből), ezen eléred a routert. Bejelentkező felület: Admin/admin---> Speciális beállítások--->Vezeték nélküli. Itt tudod megadni a WLAN titkosítás módját és a választott jelszavad, amit később meg kell majd adnia mindenkinek, aki csatlakozni akar.


Router restart és utána már kérni fogja a Wifi jelszót.

2017. febr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Privit küldtem, mert feltehetőleg az itt olvasgatók már vagy sírva röhögnek ,

vagy éjjel fognak felsírni álmukban...de én még nem a fácsén szocializálódtam.

2017. febr. 12. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!