Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Lehetséges olyan, hogy valaki...

Lehetséges olyan, hogy valaki 22 800 helyett 228 000 Ft-ot kapjon, mert meghackelte az állami rendszert?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátom, aki már néhány hónapja ezzel etet és az elején tök bizalmatlan volt meg titkolózott, tehát olyan volt, mintha tényleg valami vaj lenne a füle mögött, de tegnap megnéztem az SMS-ét a telefonjában mikor kiment a konyhába észrevette és azóta élcelődik rajtam, hogy hitetlen meg bizalmatlan hülye vagyok és ezért nincs nekem soha pénzem az életben és nincs sikerem semmiben mert ilyen kételkedő vagyok. Erre mondtam neki, hogy vannak olyan Androidos alkalmazások, amikkel lehet bejövő SMS-t hamisítani, erre idegbe jött és lerángatott egy ATM-hez, hogy nem kéne ezt tennie, de úgy felkúrtam az agyát, hogy nem bírja megállni és levett az automatából 150 ezer forintot, jött megint az SMS és stimmelt az összeg, bár csak pár másodpercig láttam a telefont, mert elkapta a szemem elől.


Mennyire lehetséges szerintetek ez? Mert a gyereknek semmi olyan kapcsolatai nincsenek politikusokkal, meg nem is egy nagy hacker még programozni sem tud csak feltörögeti emberek FB-ját de ahhoz inkább gerinctelenség kell mint szaktudás.


Az állami rendszerek meg közismerten gyatra minőségűek, de az utalásnak akkor is úgy kellene menni, hogy az összeg fix és csak a számlaszámok vannak a sorban, mint egy e-mailnél ahol a szöveg ugyanaz, csak a címzettek listája változik. Ezt nekem egyik ismerős csaj mondta, aki bankban dolgozik, hogy így működnek az utalások.


Akkor meg mit hackelt meg, hogy neki egy nullával több jön?



2017. márc. 2. 02:41
 1/3 kovpet ***** válasza:

Akinek ilyen tudása van, az nem 22 800 forintból (76 euro!) él, nyugi. Főleg most, hogy ekkora a hiány IT-szakemberből.


Valószínűleg elronthatták az utalást, ha észreveszik, szar lesz visszafizetnie, tehát ne nagyon költse el azt a részt, amit jogosulatlanul kapott.

2017. márc. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Az állami rendszerek meg közismerten gyatra minőségűek"

Na erre azért nem vennék mérget. Tévedések becsúszhatnak ugyan, de ki fog bukni a hiány.

2017. márc. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyszer a híradóban is láttam egy hasonló esetet.Milliókat utaltak félre,és ott egy ügyvédet is megkérdeztek,hogy mi a tehendő ha ez megtörténne.Erre anyi volt a válasz,hogy ha nem szólunk rolla,és netán "félreraknánk",az jogalap nélküli vagyonbirtoklásnak minősül.Hiába "csak"félreutalták.
2017. márc. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!