Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Androidos telefont milyen...

Androidos telefont milyen programmal tudnám úgy lezárni, hogy a be és kikapcsoló gombbal ne lehessen kikapcsolni anélkül, hogy a biztonsági kódot fel ne kellene előtte oldani?

Figyelt kérdés

Drága telefonom van. Van rajta program, amivel lopás esetén meg tudom találni a helyét, fényképeket készíthet a tolvajról, zárolhatom a telót és törölhetem az adatokat, de az egésznek nem sok értelmét látom, ha a becstelen megtaláló fogja, és egyszerűen csak kikpacsolja a telót, anélkül, hogy ismerné a biztonsági kódot.

Xperia Z2-es, az akksit nem olyan egyszerű kikapni egy mezei tolvajnak azért.



2017. márc. 17. 09:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Naja, a simkártyát meg beleragasztod technokollal.
2017. ápr. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Alex Fly ***** válasza:
Azért próbáld meg azt a gombot egy fél percig nyomva tartani...
2017. ápr. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Nyomtam egy percig, de semmi.

Ingyen letöltheted, kipróbálhatod te is. Néhány napig használható, utána fizetsz vagy letörlöd.


"Beállítások: Power menü blokkolása

Ha aktiválva van, akkor a bekapcsoló gomb nem fog működni lezárt képernyőnél, tehát a tolvaj nem tudja kikapcsolni a készüléket. A funkció háttérfolyamat futtatását igényli"


Ezt kell rajta bepipálni.

2017. ápr. 8. 23:31
 14/25 Csucsu007 ***** válasza:
A mezei tolvajnak, miután biztonságba ért, első dolga kikapni az akksit. Nem egy nagy kunszt, néhány perc alatt megvan.
2017. ápr. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Egy xperia Z2esből ez azért annyira nem egyszerű. Vízálló telefon. Ez nem úgy működik, hogy lepattintod a hátulját és kicseréled az akksit.
2017. ápr. 16. 06:59
 16/25 A kérdező kommentje:

[link]


Nem látok rá sok esélyt, hogy a tolvajnál majd pont lesz egy Philips #00 vagy annak megfelelő csavarhúzó. Persze nem nagy kunszt ilyet beszerezni, de erre azért rá kell készülni.

A alkalomszülte tolvajnál ilyen vagy másmilyen műszerész csavarhúzó nem lesz! A telefont kikapcsolni nem tudja, max összetörni, de akkor mi értelme volt a lopásnak? A telefon gpse működni fog, tudom majd merre keressem. Fényképeket készít, amit elküld nekem, illetve meg tudom szólaltatni a telót, ha akarom.

Szerintem a vízálló telefonok kombinálása a Cerberussal vagy bármilyen más progival, ami le tudja zárni a be-kikapcs gombot egy valóban használható lopásgátló módszer.

2017. ápr. 16. 07:16
 17/25 Csucsu007 ***** válasza:
A telefontolvajok otthonra bekészítenek maguknak szerszámokat ehhez. Nem akarok a falra festeni az ördöhöt, de szerintem fölösleges ettől félni. A tolvaj sem hülye, hogy ellop egy telefont, aztán két nap múlva besz jozzá csavarhúzót
2017. ápr. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Alex Fly ***** válasza:
78%

Nyugi. A tolvaj majd kikapja a SIMet, aztán b...hatod. Adatforgalom nélkül bajosan küld el neked a telefon bármit is.

Aztán szépen megvárja, amíg lemerül.

2017. ápr. 17. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Csucsu007 ***** válasza:
Ez is egy megoldás
2017. ápr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Igen, Sim kivétel. Nyertél Alex Fly. Telóm újraindult, és utána már kikapcsolható. :(

Mondjuk ettől még nem haszontalan megoldás, de amit írtál, az egy durva hatástalanítási lehetőség sajnos.

2017. ápr. 17. 22:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!