Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy lehetne megoldani egy...

Hogy lehetne megoldani egy másodlagos merevlemeznek a vírusmentességét?

Figyelt kérdés

Win 10-et használok, SSD-re telepítve, és van mellé bekötve egy 2 terás nagyvinyó az általános dolgokra és egy kisebb 1 terás, ami a fontosabb fájlokat tárolom. A gép általános szinten védve van természetesen, de bármikor benézhet az ember egy óvatlan pillanatban egy zsarolóvírust, és nem szeretném, ha az értékes adatokat is lezárolná. Nekem alapvetően három megoldás jutott az eszembe, ennek a kiküszöbölése érdekében.


1. Fizikailag kivenni az érzékeny merevlemezt a gépből és akkor használni, amikor kell.


Ez ugye elég macerás, körülményes, bár nyilván egyszerűen megvalósítható, mégsem preferálnám.


2. Venni egy külső vinyót és azon tárolni az adatokat.


Ez nyilván optimális, de jelenleg sajnos erre nincs keretem, elsősorban valami szoftveres úton akarnám kezelni a helyzetet, legalábbis amíg nem rendeződik az anyagi helyzetem.


3.Bár még nem próbáltam, de gondolom valamilyen VM használatával el lehet különíteni windowstól és a hálózattól az ominózus merevlemezt, ugye? Ha igen, akkor egész pontosan mi kell hozzá? Szükséges a fizikai szeparáció is?



2017. ápr. 11. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Rakj fel egy comodo-t CIS v10 állítsd be a heurisztikus védelmet, a HIPS-et, rakd fel a tűzfalat és a víruskeresőt. Nem fogsz bebukni semmit.

A fontos dolgaidról meg csinálhatsz másolatot felhőbe, senki nem fogja feltúrni, esetleg töltsd fel titkosítva, ha félted őket.

Egy külső vinyó meg kijön 20e Ft-ból amihez adnak adattokosító szoftvert, pl. Samsung.


Gondolom az adataid bőven megérnek ennyit.


Szerintem túl aggódod, ha ésszel netezel, akkor nem érhet gond. Ha viszont warez oldalakat látogatsz, akkor tényleg érdemes külső lemezen tárolni a dolgokat.

2017. ápr. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Külső vinyókkal nekem nem voltak jó tapasztalataim, de egye fene, majd beruházok egyre. A cloud azért nem jó megoldás mert kb. 300 giga adatról van szó.


A szoftveres védelem rendben van, de valóban igazad van, nem tudom elkerülni a külső vinyó használatot, az a biztos.


Azóta nem szeretem őket, mióta egy WD külső vinyó egyszerűen elfüstölt és elveszett egy csomó adat. Bár nyilván én voltam a hülye, hogy csak egy helyen tároltam, de a fene gondolta, hogy ez előfordulhat.

2017. ápr. 16. 13:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Töröld a lemezkezelőben a meghajtóbetűjelét a meghajtónak, és amikor kell, adj neki egyet. Ez a rajta lévő adatokat nem bántja, csak az oprendszer nem fér hozzá.


Így nem kell szétszedni a gépet, külsővel sem szenvedni, viszont az oprendszer nem fér hozzá fertőzés esetén se.


A vm nem jó megoldás, mert habár a vírus közvetlenül nem fér hozzá az adataidhoz, de ha a host oprendszered megfertőződik, a vm meghajtója lesz az első amit titkosít (nagy fájlokkal kezdi :D).


Alternatív megoldás lehet valamilyen felhős szolgáltatás, vagy egy NAS, ami a gépedről backuppol (tehát a gépednek nincs rá írási joga, neki van olvasási a gépedre).


Én az utóbbit valósítanám meg, azt tartom a legelegánsabb megoldásnak, de a legkölcségesebb is, én meg már céges környezeteben tudok csak gondolkodni :)

2017. nov. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Csak most láttam a választ, ezek nekem eszembe sem jutottam, köszönöm szépen!
2017. dec. 19. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!