Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Külső merevlemeznek ettől...

Külső merevlemeznek ettől romolhat a kondíciója?

Figyelt kérdés

Gépház tetején használtam egyik külső merevlemezemet torrentezésre, rá szált a sók pór.

Halódtam róla póros lesz akkor bele mehet a belsejébe és hibás lehet.

Szerintetek igaz?



2017. febr. 8. 18:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem igaz!

Ezek a hdd-k légmentesen le vannak zárva pont az ilyen esetek miatt!

2017. febr. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez fizikailag lehetetlen. A külső borításon keresztül esetleg bekerülhet a por, de még mindig ott van a HDD fém borítása, ami hermetikusan van lezárva, éppen elkerülve azt, hogy bárfiféle szennyeződés jusson bele.
2017. febr. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem por, hanem pór.

Szegény kérdező hdd-jét ellepték a, hát szegények.


Egyébként nincs légmentesen lezárva a lemez, ezért is nem vízálló. Egyedül az új héliummal töltöttek vannak légmentesen zárva

2017. febr. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor nem tudom miért. 5 Éves merevlemezem miért ilyen hamar kezdett csökkenni a kondíciója.
2017. febr. 8. 18:40
 5/12 anonim ***** válasza:
3-asnál a pont. Ezek nem légmentesen lezártak, vannak rajta szellőzők - szipoltyú -, itt jár a levegő. Nem a "pór" miatt hanem valószínűleg hibás darabot fogtál ki. Garanciába cserélik ha megadja magát. Sajnos van ilyen...
2017. febr. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5-ős Vagy ez miatt is lehet hibás. Arra töltöttem le sok torrentet és arról is seedeltem?
2017. febr. 8. 19:26
 7/12 anonim ***** válasza:
Egyszerűen rossz szériát fogtál ki. A le- és feltöltéstől nem mehet tönkre, hiszen ez a dolga...
2017. febr. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát, azért 5 év nem olyan rossz egy merevlemeztől. Átlagosan eddig bírják aktív használat mellett.

Ezért is van a legtöbbre max 2 év gari, extrém esetben is max 5

2017. febr. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Még jól működik, 6-száz valahány nap van még hátra, a becsült hátralévő élettartama. Már egy honnapja nem használtam.
2017. febr. 8. 20:06
 10/12 A kérdező kommentje:

Amúgy lehet én vagyok a hibás hogy rossz lett a kondíciója.

Nekem ez volt az első külső merevlemezem amit vásároltam akkor, és úgy szoktam rá csatlakoztatni a gépre régen mikkor a gép ment, lehet ettől lett hibás?

2017. febr. 8. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!