Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Spotify és Twitter fiókomat...

Spotify és Twitter fiókomat feltörték! Hogyan?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap hajnalban feltörték a Spotify fiókom. 2 darab e-mailt kaptam: 1. Twitter fiókomról "gyanús bejelentkezés", 2. Spotify e-mail címemem megváltozott.


Mikor megláttam ezeket elállt a lélegzetem és csak pislogtam nagyokat.


Twitter nem használtam kb a büdös életbe, csak be voltam regisztrálva. Spotify használata közben vettem észre, hogy valaki más használja azt. Mivel megváltoztatta az e-mailt, ezért ő került lépéselőnyben, én meg csak bízhattam benne, hogy a Spotify support segíteni fog.


Miután rákerestem a személy e-mail címére, láttam, hogy twitter játékokkal szokott játszani és kiderült az is, hogy francia állampolgár.


Kérdésem az lenne, hogy: hogy a francba sikerült feltörnie és miért kellhet neki ennyire?!


(Sajnos lehetséges, hogy ugyan az a két fiók jelszava..., de a kérdés továbbra is fentáll: hogyan?!)


Ha valakinek volt hasonló "élménye", vagy tanácsot ad (kivétel az, hogy miért adtam több helyre ugyanazt a jelszót (nyilván hülye voltam)) azt szívesen meghallgatnám.

Továbbá szeretnék tippeket kérni Tőletek, hogy körülbelül hányféle jelszót kéne adnom, hogy biztonságban tudhassam magam (5-8 program,közösségi oldal stb használata esetén).



2017. máj. 31. 09:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Valoszinuleg tippelni tudta a jelszavad, ez van.


Arra meg, hogy biztonsagban legyel, minden szolgaltatashoz masik jelszo kellene.

2017. máj. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Takysoft ***** válasza:
100%

Ha több helyen használod ugyanazt a jelszót, akkor elég ha egy szar weblapról meg tudják szerezni. Erre vannak automatizált botok.


Van pár esszenciálisan fontos weblap. Ilyenek az email, bankod, facebook, és emellett bármi, ahol fizetni szoktál (steam spotify stb)


Ahová lehet lépj be Facebook vagy Google accounttal.

A facebookon meg a gmail-ben pedig kapcsold be a kétlépcsős azonosítást! Ez nagyon fontos!

2017. máj. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


1. kommentelőnek: Nem tudom elképzelni, hogy tippelte volna, ez kicsit összetett jelszó. Mindenképp le fogom cserélni az összes helyen a jelszavakat.


2. kommentelő, azaz Takysoft:

Köszönöm szépen a felvilágosítást, valószínűleg így történt, csak nem igazán emlékszem, hogy "rossz oldalra" felmentem volna, és írogatni meg pláne nem szoktam olyan helyen, ami nem biztonságos. A facebook-om és a gmail-t azonnal átváltottam kétlépcsős belépésre, köszönöm a tippet!

2017. máj. 31. 18:05
 4/4 Takysoft ***** válasza:
100%

Nincs mit. Engem is törtek már fel, megtanultam a leckét :D

egyszerre buktam el az email és az ncore fiókomat. (szerintem utóbbiról szerezhették meg a jelszót)

de sok helynek vannak ilyen botrányai. dropboxnak is volt 1-2 éve egy hasonló.


szerencsére mindent sikerült visszaszerezni :)

2017. jún. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!