Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Le akartam tölteni egy program...

Le akartam tölteni egy programot, de szerintem helyett vírust sikerült letöltenem. Valaki ismeri az oldalt ahol letöltöttem? Csak hibás/fura, vagy tényleg vírus?

Figyelt kérdés

Az oldal címe:


[link]


Mikor letöltöttem semmi baj nem volt vele. Letelepítette(kb 15 perc volt) és utána a programjaim ikonjai fél másodpercenként újratöltenek. Megnyitotta az alkalmazást a feltételeket kellett elfogadni de csak újra és újra megnyitotta 7. után feladtam és kiléptem. A feladatkezelő szerint a programnak minimum 8 része fut és nagyban foglalja a processzort valamint a memóriát, ha megpróbálom bezárni újraindítja magát mind. Lent is van egy külön programja az egyébban, és az intézőben is találtam lemezeken kívül egy külön mappát neki. Se a valódi mappáját se azt a mappát nem tudom törölni, mindig használatban vannak. Windows defender vizsgálja át épp a gépem, eddig nem talált semmit. Haverom szerint vírusoldalról van szó. Ti ismeritek? Ilyenkor mi a teendő(azon kívül, hogy minek töltöttem le, vigyázzak jobban stb .-.).



#vírus #vírusoldal
2017. aug. 18. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez nem "vírus", ezért van az, hogy számos vírusirtó nem

kapja el.


Ez malware, vagyis minden sz@@rt leszed a gépedre, esetleg

hozzáfér a személyes adataidhoz, továbbküldi, stb. Rgo a

gépeden bányászik, reklámokat jelenít meg...


Csökkentett módban valahogy kiirtható, ha ki lehet, de

lehet, nem úszod meg az újratelepítést.


Legközelebb csak a hivatalos oldalról szedj le valamit,

nézd meg a linket, mielőtt ráklikkelsz!

2017. aug. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csökkentett módban (csökkentett mód hálózattal módban) érdemes átvizsgálni a gépet több kártevőkeresővel.


Ehhez eszközöket az alábbi topik:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerde..

#1-es hozzászólásának 3. pontjában soroltam fel.


És nota bene: szoftvert csakis a hivatalos gyártótól.

Ha az Adobe Photoshopot, akkor csakis az Adobe-tól: [link]

vagy ha teljesen ingyenes verziójú alternatíva kell, ott a Gimp: [link]


A Downloadastro kártevőktől hemzseg, amire figyelmeztetnek is:

* [link]

* [link]

2017. aug. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vannak kifejezetten Malware eltávolítására szánt programok, pl a Malwarebytes. Azzal érdemes nekiesni. Egyébiránt ahogy mondták, letöltéssel mindig óvatosan, csak a hivatalos oldalról tölts le. ha nem vagy biztos benne, hogy az a hivatalos oldal, ahol vagy, egy gyors google keresés a gyártó nevére rögtön kiadja a valódi hivatalos oldalukat.
2017. aug. 19. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Vírusírtó talált eddig valami trojandowloader vírust amit letöröltem, nagy nehezen a folyamatokat leállítgattam így letöröltem az eredeti helyéről. Létrehozott egy új mappát a saját felhasználómban, letöröltem de még mindig ott van, víruskersrő mindig leáll mikor át akarok vizsgálni. Megfogadom a tanácsokat, mégegyszer köszönöm!
2017. aug. 19. 10:04
 5/5 A kérdező kommentje:
Fejlemény: átrakta egy felhőbe a felhasználókba. a C lemezről(eredeti helyéről) kb. leszedtem, viszont átkerült 2 hasonló nevű mappa a D és az E meghajtóra.... :/
2017. aug. 19. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!