Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit jelent az hogy Clear...

Mit jelent az hogy Clear CMOS? Na és a Restart UEFI?

Figyelt kérdés
A mai nap jártam a Biosban és találtam olyan opciót a Boot menüpontban hogy Fast Boot. 3 Lehetőség közül lehet választani. 1. Nem engedélyezni, 2.Fast és a 3. az az Ultra Fast. Eddig Disable-re volt állítva de a Fast és a Disable között semmi különbséget nem vettem észre. Az ultra fást meg csak a Biost adja be de azt tényleg elég gyorsan. Da ha azt választom akkor nem tudok belépni a rendszerbe, mert ezt írja a ultrára hogy vagy Clear Cmos-t csinálok vagy Restart UEFI-t. Melyik mit csinál a gépemmel ? Tényleg szükséges a kettő közül bármelyik is hogy ultra gyorsra legyen állítva és tényleg pillanatok alatt legalább is a mostanihoz képest gyorsabban adja be a Windows-t ? Tudom sokan fogjátok az SSD-t írni de lehet hogy nem kell költeném 10-20 ezret egy olyan hardver-re. Egyébként egy ASRock Z77 Extreme 3-mas lapot használok.
2017. szept. 9. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek semmi köze a Windowshoz, ezek a beállítások a Windows betöltése előtti műveletekre vonatkoznak. ha gyors, akkor nem, vagy nem többször végez memória ellenőrzést a rendszer. CMOS-szal nem szórakoznék. Azt javaslom, ne babrálj olyan dolgokat, amikhez nem értesz.
2017. szept. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
A "Clear CMOS" A CMOS tisztítását, a "Restart UEFI" pedig UEFI újraindítást. :-)
2017. szept. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amit kérdezel a FastBoot opció, az a Windows 8 és 10 esetén használható, UEFI -s telepített rendszer esetén.

(Hagyományos Legacy/MBR -re telepítettnél nincs különbség)

A FastBoot lényege, hogy nincs rendes leállítás, indítás, hanem egy hibrid indítási mód a hibernáció és boot folyamat közt.

Az Ultra FastBoot pedig inkább alvó módhoz hasonlítható, azaz alap rendszer RAM -ban töltve marad, és csak a bejelentkezéstől tölti a rendszert.

2017. szept. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja'h utóbbihoz folyamatos áram ellátás kell.
2017. szept. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az UEFI Reset az nem az alaplap újraindítása ? Egyébként megéri egy SDD az árát ? Mondjuk a legolcsóbb. 120 GB-os például.
2017. szept. 9. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!