Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Kapersky szerint az Eset...

Kapersky szerint az Eset fájljaiban van egy trójai?

Figyelt kérdés

Minap újra telepítettem a gépem. Feltettem az Eset internet security-t, majd még pár megbizható, legális programot. Gondoltam felrakom a kaspersky security scan-t, hogy lefuttassak vele egy ellenörzést. 4 trójait talált az Eset fájljai között. Mondom ez hogy lehetséges??? Frissen lett újratelepítve a gép, csakis megbízható, legit programokat tettem fel. Bedobtam virustotal-ba azt a 4fájlt amit trójaiként észlelt a kaspersky. MOST JÖN A VICC! A virustotal-ban egyik fájlt sem találta kártevőnek a kaspersky. Az egyik fájlt viszont 5 vírusírtó malware-nek jelezte, köztük az Avast, az AVG, illetve még 3 noname.



Mi tévő legyek? Téves ríasztás a kaspersky-től? Ui: Malwarebytes nem talál semmit, ahogy az Eset se.



2017. okt. 6. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
A vírusirtók természetesen tartalmaznak kártevő-mintakódokat, különben nem tudnának működni, ugyanis valamivel muszáj összehasonlítani a vizsgált kódokat.
2017. okt. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó, de akkor miért csak 4-et talált? találhatott volna sokkal többet. Emellet régebben is Eset volt a gépemen, és akkor is néha lefuttattam a kaspersky-vel egy ellenőrzést. Akkor soha nem forúlt előre ilyen.
2017. okt. 6. 18:23
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Nekem volt olyan hogy a kaspersky a kaspersky-ben talált vírust. :D
2017. okt. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Hát az Eset Internet Security10-ben biztosan nincs, ha erről az oldalról töltötted le. Innen kell a Próbaváltozatot, regisztrálsz és kapsz hozzá Triál kódot, 30 napra. Utána meg kell venni.

[link]

De EGY gépre EGY védelem kell, mert egymást is blokkolják.

2017. okt. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Természetes. De a Kaspersky security scan, és a malwarebytes csak kiegészítők. Ők nem védelmi rendszerek, csak egy másodlagos scannerek, amik csak akkor futnak ha én elindítom. Velük nem ütközhet az Eset.
2017. okt. 6. 23:16
 6/7 anonim ***** válasza:
A fájlok nevei mi voltak amelyikre vírus írt ki?
2017. okt. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

em002_64.dll és em02_64.raw


És ezt a kettőt két mappában találta meg.

Ezekbe: C -> program files -> Eset -> Eset security -> modules -> em002_64 -> 34030/34980 (ebben a két mappában találta meg azt a 4-et, ugye mindkét mappában talált 2-t.)

2017. okt. 7. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!