Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Áramszünet komoly gondot okozhat?

Sebák Attila kérdése:

Áramszünet komoly gondot okozhat?

Figyelt kérdés

3 héttel ezelőtt vásároltam egy komoly számitógépet, és volt már párszor áramszümet... 4szer-5ször lehet valami komoly baj belőle ??? Aggódom.. Gondolkoztam szünetmentes tápon... Milyet kellene vegyek ??


Ez a configuráció :


Alaplap:ASUS TUF Z370-Pro Gaming

Vga: Asus Strix 1080 Ti

Cpu: Intel Core I7 8700k

Cpu hűtő: Be Quiet! Dark Rock Pro 3 CPU Cooler

PSU: Be Quiet Straight Power 10 700W [Moduláris, 80+ Gold] BN236

SSD: Samsung 960 Evo 250GB NVMe [M.2/2280] MZ-V6E250BW

HDD: WD 2.0TB SATA-III Purple Surveillance

RAM: 16GB G.skill Ripjaw 3600mhz


Hozzá monitor Acer Predator XB271HUbmiprz Nvidia G-Sync Monitor 27"


Előre is köszönöm a válaszokat !!


2018. jan. 17. 09:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Mivel minőségi tápod van, ezért nem kel tartanod az áramkimaradás okozta esetleges hibáktól.

A merevlemez az ami nem nagyon kedveli ha elmegy az áram, de az is túléli valahogy. :)

2018. jan. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ !! :) De szeretnék egy szünetmentes tápegységet !! Tudnál ajánlani valamit ??
2018. jan. 17. 09:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Az áram kimaradások hosszától függően válasz teljesítményt.

Ha ~5 perc vagy kisebb, akkor egy 600AV -s is elegendő, de ha 15-20 percet is elérik akkor 1200AV -s kell.

Hosszabb esetén már sorba is kötheted.

Én FSP Nano 600AV vettem, mivel 1-2 másodperces kimaradások, ingadozások vannak.

2018. jan. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az irodába egy ilyen van: [link]

Hát... 3 eszköz áthidalását tudja az elöbb is említett esetekben, de 3 év után behalt az egyik fele.

2018. jan. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!