Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi lehet a gépemmel? Vírus,...

Mi lehet a gépemmel? Vírus, winchester, vagy más a baja?

Figyelt kérdés

Reggel bekapcsoltam a gépet, fehér alapon fekete szöveg. Valami fájlrendszer vizsgálat. Hasonlót már csinált régen is. Újraindítom, ugyanaz, végigvártam, magától újraindult. A Java-t eltüntette a gépről. Előbb lefagyott, és SZEMEM LÁTTÁRA ÚJRAINDULT MAGÁTÓL!(Kiemelés) És akkor nem tudott bebootolni. Újraindítottam, és most már be tud. Nem tudom hogy köze lehet-e hozzá, de a hosszabbítót amiben a gép dugói voltak, véletlenül kihúztam tegnap, mert nem tudtam, hogy melyik minek a zsinórja. Illetve online sorozatot is néztem, de feladta a vírusirtó hogy valami JSMiner nevű vírust akadályozott meg. De az valami könyvelőirodának az oldalán volt, nem a filmnézősön. AdBlocker van rajta, ezért nem hirdetésből van.


Adatok:


Kb. 5 éves a gépem, Win7 fut rajta.

Minecraft is van rajta, és modolt. Tegnap becrashelt.

MalwareBytes és Avast vírusirtót használok. Az Avast alapból gyenge, ezért kell a Malwarebytes mellé.

Egyszer volt egy brutális vírus rajta, ami majdnem tönkrevágta. Akkor is volt rendszertöltéskori vizsgálat, de azt az Avast csinálta.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. febr. 3. 13:34
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Elnézést, fekete alapon fehér szöveg.
2018. febr. 3. 14:09
 2/14 Derwer ***** válasza:

Ez bármi lehet.

Főleg, hogy a leírásodból látszik, hogy nagyon kusza neked az egész.

A HDD-t könnyen gyorsan tudod ellenőrizni HardDiskSentinellel.

2018. febr. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Amúgy 4 hozzáértő ismerősom közül mindegyik másat mondott.

1: Fájlrendszer hiba.

2: Benne maradt egy vírus.

3: A gép belsejében van valami baj.

4: Újra kell rakni mert régi.

2018. febr. 3. 17:21
 4/14 A kérdező kommentje:
Nekem van egy tippem, az, hogy több nagy gépigényű program fut egyszerre és nem bírja a gép.
2018. febr. 3. 19:25
 5/14 anonim ***** válasza:

Alapból teljes körű védelmet telepítenék rá, ha játék is kell. Például Eset Internet Security11, de ez fizetős. Viszont még a legutóbbi nagy támadásokat is visszaverte. Nem kell sajnálni a pénzt erre.

Próbáld meg ezt az online scannert lefuttattni.

[link]

2018. febr. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Böngészőkbe telepíts uBlockot, sokkal erősebb, mint az AdBlock.

Ha nem tölti be a Windowst, akkor ki szoktam kapni az akkut a laptopból, aztán vissza. Hibajavítás, ha kell, rendszer-visszaállítás és elindul.

2018. febr. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm de ma rendbe jött a gépem.
2018. febr. 4. 16:25
 8/14 anonim ***** válasza:

JS Miner reklámos vírus... bitcoint bányászik!

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__biztonsag__..

2018. febr. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Most megint kezdi. Észrevettem hogy pénteken 18-kor fut az ütemezett vírusirtó és akkor fagy le leggyakrabban.
2018. márc. 17. 11:43
 10/14 anonim ***** válasza:
Csökkentett mód + hálózattal futtasd az ajánlott [link]
2018. márc. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!