Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan lehet kivédeni, hogy...

Hogyan lehet kivédeni, hogy az embert csaló hekkerek kipécézzék?

Figyelt kérdés
Minden azzal kezdődött, hogy a Jófogáson eladásra kínált árumra jelentkezett sms-ben magyar 30-as számról egy érdeklődő angolul, hogy sürgősen megvenné az árút és Paypallal fizetne, de munkájából kifolyólag nem tudná megnézni, hanem a fizetés után árú-szállítókkal elvitetné. Felhívtam a számot, de a számhoz előfizető nem kapcsolható. Ekkor gyanús lett, majd fórumon informáltak, hogy ez a tipikus nigériai csalók módszere. Ami a leginkább feldühített, hogy nyomtatni szerettem volna egy nyilvános üzletből és amikor az e-mailemet meg akartam ott nyitni a bejelentkezéshez azonosító kódot kaptam sms.ben és a kód a nigériai csalók számáról jött akiknek előzőleg lementettem a számát. Elmondtam mindent a rendőrségen, de nem foglalkoznak az üggyel, mert nem ért anyagi kár. Lecseréltem a jelszavaim, de érdekelne milyen óvintézkedéseket tehetnék még.
2018. máj. 18. 20:59
 1/2 anonim ***** válasza:

A teljes biztonság internetes vásárlás esetén szinte lehetetlen.


A jelszavadat ne add ki senkinek. Ne regisztrálj olyan weboldalon, ami esetében az oldal legitimitásáról nem vagy meggyőződve, főleg ne olyan jelszót használva, amit egy másik, fontosabb helyen is használsz. Telefonszámot se adj meg, ha nem muszáj. Ne vegyél fel olyan hívást aminél a szám külföldi ( és nem számítasz rá, nyilván ), vagy nincs kijelezve.

Érdemes paypalt használni online pénzügyekhez és mindig annyi pénzt küldeni rá csak, amennyit épp az aktuális tranzakciónál felhasználsz.


A legbiztonságosabb az, ha használsz egy jelszógenerátort, ami létrehozás után RSA kódolással titkosítja a jelszavaidat. PL:

[link]

Rengeteg szoftver foglalkozik ezzel, ez amit linkeltem egy böngésző bővítmény, ami kicsit leegyszerűsíti a dolgot, de a neten keresgélve sokfélét lehet találni.

2018. máj. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat! A Google-nek azért szívesen megírnám, hogy a nevükben küldött a csaló kódot a bejelentkezéshez, de semmilyen elérhetőségüket nem találtam sem e-mailt, sem telefonszámot.
2018. máj. 25. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!