Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Milyen vírusírtót érdemes...

Milyen vírusírtót érdemes használni?

Figyelt kérdés
Most van egy de sajnos nem a legjobb mert fizetőssé válik egy idő után. Tudtok olyat ami nem fizetős és viszonylag jó?
2018. júl. 3. 11:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A Windowsban ott van gyárilag a Windows Defender (régebben Security Essentials). Én évek óta nem használok más víruskeresőt.
2018. júl. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Egyetértek a #1-es hozzászólóval: megfelelő elővigyázatosság mellett a Windows beépített/a Microsofttól letölthető víruskeresője elegendő lehet a célra.


Esetleg kiegészítőként:

* érdemes használni reklámblokkolót - például uBlock Origint - ez megakadályozza a weboldalakba beépülő reklámok, kriptovaluta bányász-szkriptek és esetleges egyéb kártevők károkozását

* néha - több szem többet lát alapon - időnként más kártevőkeresőket (Malwarebytes Antimalware, Sophos HitmanPro, Malwarebytes ADWClenaer,...) is érdemes futtatni

2018. júl. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
#2 ezaz foszd meg a bevételt a weboldaltól ezzel csak azt éred el hogy ki fogja írni ha nem kapcsolod ki a blokkolót nem férhetsz hozzá, vagy fizetős lesz az egész
2018. júl. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

#3: Van lehetőség a reklámblokkoló adott oldalon történő kikapcsolására. Amelyik oldalt érdemesnek tartasz arra, hogy ilyen módon támogasd ott van lehetőség a reklámok engedélyezésére. Sőt lehet más féle támogatási metódust találni egy oldalnak (adományok, termékek, szolgáltatások,...).


De amíg:

* az oldalak betöltődését akadályozzák a túlságosan méretes és nagy tömegben megjelenő reklámok

* túl sok helyet foglalnak el a releváns tartalom javára (ezáltal a látogató dejét is pazarolják, ami csökkenti a látogató elégedettségét, tehát elhagyja az oldalt)

* egyes reklámok még kártevőket is tartalmazhatnak

* ráadásként nem csak reklámokat lehet ezzel a módszerrel tűrni hanem webes kártevőket

* illetőleg demokrácia van, tehát jogomban áll ezt megtenni

addig a reklámblokkolók használata nagyon is javallott, nem fog bennem semmilyen erkölcsi kétely felmerülni hasznosságukban.

2018. júl. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Hát igen tolvajban sincs erkölcsi kétely, mivel nincs neki erkölcse.
2018. júl. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

#5:

1. Csak óvatosan a tolvajnak titulálással, ugyanis BTK. 226. §: "Aki valakiről más előtt a becsület csorbítására alkalmas tényt állít, híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

2. Egy reklám meg nem tekintése nem tekinthető lopásnak se nem tolvajlásnak, hisz:

* nem dologi természetű dolog

* nem történik jogtalan eltulajdonítás

* nekem ebből nem származik anyagi hasznom


Illetőleg:

* Az oldal megtekintésével az arra való regisztrációval nem írtam alá szerződést, hogy a reklámot nekem le kell töltenem, meg kell tekintenem - így nem sértettem szerződéses jogviszonyt se (ami már polgári peres téma lenne)

* Mivel az oldal(ak) kéretlenül jeleníti(k) meg a reklámokat, ezért nekem is lehetőségemben áll az oldal tudomása nélkül blokkolni azokat - gy a lelkiismeretem is tiszta. Ha az oldal:

- nem kéretlenül

- nem zavaróan

reklámoz, akkor nekem lehetőségemben áll a reklámblokkolást az adott oldal vonatkozásában felfüggeszteni.

2018. júl. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
..illetve tegyük hozzá, hogy az oldalnak meg lehetősége van azt mondani, hogy légyszi kapcsold ki a reklámblokkolót, mert mi a reklámokból élünk, szóval addig sajnos nem is engedhetjük, hogy használd az oldalt. Ezzel gyakorlatilag teljes mértékben megoldották a reklámblokkolós problematikát.
2018. júl. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Mi lesz a vege? El kell fogadjuk gyilkosokat mert joguk van gyilkolni? Latszik libsi propaganda hatásos
2018. júl. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
#9: szerintem először is szedd rendesen a gyógyszeredet, ahogy a dilidoki elrendelte, akkor talán nem fogsz ekkora badarságokat beszélni.
2018. júl. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Mi lesz a vege? El kell fogadjuk gyilkosokat mert joguk van gyilkolni?"

A gyilkosnak bár lehetősége van, de nincs jogában gyilkolni, mert bűnt (lásd tízparancsolat, római jog,...), bűncselekményt követ el és a társadalom jogosan hajítaná ki tagjai közül hisz alapvető etikai/erkőlcsi normákat sért.


"olyan mintha bemennel boltba es fizetes nelkul tavoznal"

Nem jó analógia.

A boltban a termékeken ott az árcímke, van boltos, pénztár és pénztáros és van a társadalmi megállapodás hogy a boltban fizetni kell.


Inkább olyan ez, mintha elmennél egy kocsmába, ahol olcsó (ingyen) a sőr (bor/pálinka/... - ki mit szeret), de amint megkapod a sörödet, kapsz mellé "kisérőnek" valami vacak cukros, ízfokozós műanyag vackot - amit nem kérsz, de odanyomják elibed (mert ennek a vacak lőttynek a gyártója fizet a kocsmának, hogy ezt terítse). És amikor következőleg elmész a kocsmába, nem kéred a vacak lőrét (vagy megbeszéled a pultossal hogy olyat ne adjon) csak a sőrt.


Vagy olyan, mint amikor reklámokkor átkapcsolod a kereskedelmi TV-csatornát másik csatornára.


"egyre jobb nem lehet tolvajt tolvajnak hívni mert vegen feljelent"

Nem. A tolvajt akkor lehet tolvajnak nevetzni, ha valóban tolvaj, van rá bizonyíték. Ha nem tolvaj és tolvajnak nevezed, akkor te rágalmazol ami legalább olyan súlyos bűncselekmény, mint a lopás.

2018. júl. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!