Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudhatom teljes biztons...

Hogyan tudhatom teljes biztonságba a gépemet a vírusoktól?

Figyelt kérdés

Annyira elegem van a sok vírusból, hogy az valami hihetetlen. Nemrég raktam össze az új gépem és egy-két hét alatt úgy megtelt vírussal, hogy azt elmondani nem lehet. Avast egyszer windiwson kívül is kellett egy tisztítást végrehajtson, mert egy csomó fájlt megfertőzött valami a rák, valamint a kérdés kiirása elött még egy kékhalált is kaptam. Az lenne a kérdésem, hogyha újratelepíteném a gépet (mert ezek után szerintem elkerülhetetlen) akkor mi a teendő, hogy a lehető legjobb biztonságot elérjem?(100% biztonság ugyebár a lehetetlenségnél is lehetetlenebb). Milyen programokat töltsek le először, milyen vírus írtót ajánlotok, vagy más programokat, amik védik a gépet az internetes vírusoktól, milyen bővítményeket használjak, valamint ha már "szűzbe rakom" a gépet, akkor pontosan milyen drivereket kell letöltenem. Természetesen eddig nagyon nem figyeltem, egyszer balesetből internetes letöltéskor kikapcsoltam a vírusírtót, ekkora hibát ezek után nem követek el. Előre is köszönöm az értelmes kielégítő válaszokat.


Config:

Ryzen 5 1600

GTX 1060 6gb

Gigabyte AB350m gaming 3

16gb 2666mhz ram



2018. aug. 3. 19:16
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó választ, sokat segítettél! :)
2018. aug. 4. 13:26
 12/12 anonim ***** válasza:

Csinálj egy tiszta oprendszer telepítést.Ingyenesen letöltheted pl a virtualboxt ha sokat telepítgetsz.Abba felraksz egy oprendszert és azt barmolja szét a program.Ott van még a revo uninstaller a programok nyom nélküli eltávolítására.Na meg a sandboxie.Kisebb fájlokhoz ott a virustotal weboldal.Tűzfalnak ott a comodo de szigorúan saját beálításokkal!Ezen felül jöhet egy virusírtó pl az eset.De ezek úgy fogják majd a géped mint a rosebb.És egy rendszer összeomlást ugyan úgy nem fogsz velük elkerülni.Mert sajnos ha ilyen gondjaid vannak ezek a biztonsági szoftverek épp annyi gondot fognak okozni mint a vírusok.


Régen én sokat tőltögettem le programokat ezért ezt csináltam.Ma már vírusírtó kikapcs,tűzfal nincs,se semilyen ilyen biztonsági borzadály.Windows operációs rendszer frissítés kezelő eltávolítva.Ami dumálgat az kikapcs vagy eltávolít.A bevált programok fel vannak telepítve és így meg nincs egy deka vírus sem.A gép gyors,a rendszer nem omlik folyton össze,nem pampognak hibaüzenetek.Az egész számítógép használat sokkal nyugodtabb.Ha meg mégis telepítenék valami újjat és rosszúl sűl el DVD meghajtóba és a gép újrarak.

2018. aug. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!