Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Vírúsírtók, kéretlen widows...

Vírúsírtók, kéretlen widows és más programfrissítések több bajt okoznak mint megoldanak?

Figyelt kérdés

Régen nagyon sok programot töltögettem és telepítettem.Ezért sok biztonsági szoftver futott a gépemen.Csoda volt ha 2 hónapot kibírt a gép egy rendszer összeomlás nélkül.A rendszer összeomlások java részét a biztonsági szoftverek idézték elő.Sok másik az esztelen program frissítések idéztek elő.Ez alatt nem csak a windows frissítéseket értem hanem más programokat is.A gépet fogta ez a sok vacak mint a rosebb.Már egy sima vírusírtó is rengeteg erőforrást felemésztett.Ez szintén volt hogy komplett rendszer összeomlást idézett elő.Volt hogy a fejlesztő elcseszte nem egyszer a programot.Az nekiállt magát frissíteni és végűl csak egy tiszta telepítés segített.Ha telepítettem egy vírusos fájlt a legjobb biztonsági rendszerekkel is ugyan úgy a gép újratelepítése lett a vége.A vírusok soha nem netről kúsztak be.Meg másztak be weboldalakról a gépre.Hanem minden esetben a netről letöltött majd általam futtatott telepítőkből kerültek fel.


Ma már megvannak a jól bevált programok.Semmit nem telepítgetek a netről a gépre.Ami frissítgetni akarja magát program abban ezt kikapcsolom.A windows 10 az anyira erőszakos volt hogy az update manager erőszakos eltávolításával tudtam csak kikapcsolni a frissítéseket.Feleslegesen rendszer indulásnál betöltödő programok kikapcs.Vírusírtó kikapcs,extra tűzfal vagy biztonsági rendszer nincs fent.Pampogó figyelmeztetések ahol lehet véglegessen ki.Amit akarok én magam frissítem.Semminek nem engedem hogy a gépemen önkényeskedjen.Az eredmény először is sokkal nyugodtabban gépezem.A számítógép sokkal gyorsabb és nem hajlamosak a programok sem megbolondúlni.Nincs rendszerösszeomlás.A rendszer stabil és nem hülyül meg.Minden féle oldalt meglátogatok és mégsem lesz ettől vírusos a gépem.A legfrisebb programokat meg oprendszert én magam telepítem.Operációs rendszer esetén meg ha újrarakom a gépet most már évente meg alapból integrált netről letöltött frisebb kiadást használlom amit előzőleg izolált környezetben teszteltem.



2018. aug. 16. 00:41
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az emberek néhány százaléka már most is mást használ. A többiek az alábbi okok valamelyike miatt nem:

- Még Windowst használ, de később át fog térni másra

- Fogalma sincs más rendszerek mi fán teremnek

- Túl buta vagy lusta ahhoz, hogy más rendszer használatát megtanulja

- Nem érdekli maga a rendszer, csak kattintgat

- A marketing viszi. Windowst használ, mert az a népszerű, meg "mindenki" azt használja

- Ismer más rendszereket, de nem akar váltani, mert olyan programot használ, ami nem működne

- Ismer más rendszert, de lusta váltani

- Már használt mást, de neki nem vált be

2018. aug. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!