Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A google chrome miért írta ki...

A google chrome miért írta ki a youtubera hogy a kapcsolat nem teljesen biztonságos?

Figyelt kérdés
https volt az is, de nem volt ott a zöld lakat, de írta hogy egyes részeket láthatnak más felhasnálók is amikor rámentem. Újratöltöttem és nem tudom repodukálni.
2018. szept. 18. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:

A kerdesed nemigazán konkrèt. YouTube oldal lapja lehet beágyazott is, ekkor már az adott weboldalt teszteli a google feltéve ha az van beállítva mint keresőmotorként.

Ha a YouTube föoldalàról van szó, plusz a google mint keresőmotorról akkor mindegy is a böngésződ neve akàr Chrome, akár Opera vagy IE, bármi ha eleve nem kapja meg a sz.gèped, (eszközöd) a legfrissebb frissítéseket.

Ellenőrízd nem e kikapcsoltad, vagy nem e elalvult az Op.rendszered.

2018. szept. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Google chrome-ból és google van beállítva keresőnek és nem beágyazott oldal. Nem beágyazott oldal volt. Maga a link szerepelt fent a címsorba mint pl : https://www.youtube.com/watch?v=2pooRX40n6E

Azóta se fordult elő és se előtte se utána nem láttam ilyesmit, csak akkor egyszeri alkalommal. Simán nyomtam rá egy frissítést az oldalra F5-el és már a zöld lakat ott volt.

Ha https kapcsolatba lévő oldal betöltése közben van http kérés is akkor reagál így a böngésző, ezek szerint kis valószínűséggel lehet ilyen a youtube-nál is. Jobb magyarázatot nem tudok.

Nem olyan feltűnő, de mindig figyelem hogy van e zöld lakat vagy mi van, mint a KRESZ táblákat vezetés közbe.

Csak ha rámentem fent a részletekre akkor írta a fentebb írt figyelmeztető szöveget. Időnként még akkor is megnézem ha ott a zöld lakat, hogy ki a tanúsítvány kiállító, mikor jár le stb.

2018. szept. 20. 23:09
 3/5 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam : "Nem olyan feltűnő, de mindig figyelem hogy "...

Vagyis

Ez amit írtam fent a kérdésbe nem volt feltűnően jelezve, vagyis szerintem a legtöbben észre se vennék. Csak amikor rámentem a részletekre akkor láttam a figyelmeztető szöveget. Bocsi, úgy néz ki már normálisan fogalmazni se tudok most.

2018. szept. 20. 23:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Aha! Akkor így már tisztasor! Ne figyelgesd 'belül', potya!

Ott csak arra utal mennyire megbízható forràsból szàrmazik az adott feltöltött videóanyag.

Ne törődj vele én is èjszakáztam, néha kihagy mèg a 'szoftverem' ;)

(Cristian)

2018. szept. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

"Aha! Akkor így már tisztasor! Ne figyelgesd 'belül', potya!"

Miért ne figyelgessem? Éppen lehetne mondani, hogy szakmai ártalom. Viszont ha már itt tartunk, akkor elmondanám, hogy az egy abszolút jellemző, hogy nem tudnak segíteni ilyesmi kérdésben ezen az oldalon. Vagyis amit én nem tudok ebben a kategóriában akkor az itt lévő internet népe se tudja majdnem biztosan, ezt már kijelenthetem 10 év után. Viszont amikor kiírtam a kérdést ebbe bele sem gondoltam és optimistán álltam hozzá. Ekkor mondhatják hogy menjek más fórumra, szoktam is, főleg angol nyelvű szakmai fórumba vagy pedig a dokumentációba megtalálom magamtól, vagy rájövök külső forrás nélkül, aznap valamiért akkor így döntöttem hogy kiírom. Azt is hozzáteszem hogy nem kerestem kutattam utána hanem magamtól beugrott amit írtam hogy mitől lehet. Mindenesetre elég furcsa mert azóta se láttam a youtube-on ilyet.

Viszont azt is hozzá kell tennem, hogy itt az oldalon tudományok kategóriában viszont szoktak tudni segíteni.


"Ott csak arra utal mennyire megbízható forràsból szàrmazik az adott feltöltött videóanyag."


Ez egy akkora bulshit amit írtál. Egyrészt egy oldal újratöltés után megjavult, nem hiszem, hogy hirtelen megbízható forrássá vált volna. Másrészt egy hosszú zene mix volt. Harmadrészt néztem már rengeteg baromságot youtube-on, pl. laposföld, ingyen energia, meg videós nem nevezem meg hogy ki aki később saját maga bevallotta hogy hazudozott és még sorolhatnám. Soha semmilyen más esetben ilyet nem láttam a youtube oldalán, pedig mint említettem figyelem mindig és nem csak azon az oldalon.

Ennek demonstrálására a W3schools.com webes szabványokat oktató oldalon az egyik oktató példát átírtam és elmentettem külön :

Ha lefuttatjuk a zöld gombbal akkor újra előjön ez "hiba" amiről beszélek. Azért mert a HTTPS kapcsolaton megy az oldal, ami annyit jelent hogy a végfelhasználó kliens szoftvere és a szerver között titkosítva van az adatforgalom, úgy hogy a HTTP és a TCP rétegek közé SSL vagy TLS réteg van beiktatva. A sima HTTP meg tudjuk hogy titkosítatlan. (Vagyis egy megfelelő eszközzel például le tudnám hallgatni hogy mi ment át ha odamennék valahol a nettkábelhez, HTTP esetében a tartalmát is. HTTPS esetében meg a tartalmát nem lehet tudni.) Én meg az img src=" http://... így hivatkozok, vagyis titkosítatlanul kérem le a mosolygó fejet az alapból titkosított oldalon belül.

Eredeti példa: [link]

Hozzá a kép : [link]

Általam átírt példa : [link]

Hozzá a kép : [link]

2018. szept. 24. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!