Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Távoli asztal timeout?

Távoli asztal timeout?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy, az ügyfél által biztosított VNP kapcsolatot használva szeretnék belépni egy távoli asztalra. A céges wifiről tökéletesen működik (nem vagyok domainben, nincs semmi extra jogosultságom, csak egy mezei wifi kapcsolat), viszont otthonról nem működik, ugyan azzal a laptoppal.

A VPN-re sikeresen tudok csatlakozni, de a távoli asztal elérése problémás, a végtelenségig tölt, aztán időtúllépés. Néha, 10 próbálkozásból egyszer belép, de általában 15-20 perc után megszakad a kapcsolat.

Más kollégámnak ugyan úgy működik az otthoni netjével is, nekem valamilyen rejtélyes oknál fogva nem.


Tudom hogy nagyon általános a leírás, de valami tippetek esetleg van? Googlet próbáltam, sokat nem segített.



2018. nov. 7. 20:17
 1/10 A kérdező kommentje:
Gondolom valami a routeremen kéne konfigurálni (mert mobilnetről ugyan úgy működik), de nem tudom hogy mit is kéne átállítani.
2018. nov. 7. 20:38
 2/10 Derwer ***** válasza:

Alapból mennie kell.

Persze lehet resetelni a routert....


Másik RDPhez tudsz csatlakozni ?

2018. nov. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
IP címmel próbáltad?
2018. nov. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Másik RDPhez tudsz csatlakozni ?"


Igen, a saját cégesekhez (céges vpn kapcsolat esetén) tudok csatlakozni.


"IP címmel próbáltad?"


IP címmel próbáltam.

Böngészőbe is próbáltam beírni, hátha ott ad valami épkézláb hibaüzenetet, diagnosztika után ilyen hibát írt ki a Windows:


A(z) webhely (xy.xy...) online állapotban van, de nem válaszol a kapcsolatfelvételi kérésekre. Észlelve


A távoli számítógép nem válaszol a kapcsolatfelvételi kérésekre a következő porton: 80. Lehetséges, hogy nem megfelelőek a tűzfal vagy a biztonsági házirend beállításai, vagy a számítógép átmenetileg nem érhető el. A Windows nem észlelt problémát a számítógép tűzfalával kapcsolatban.

2018. nov. 8. 14:42
 5/10 Derwer ***** válasza:

Ugye publikus IPre akarsz csatlakozni , nem privátra ?


Egy RDP szerver, HTTP kérésre nem fog válaszolni. Semmi köze hozzá.

2018. nov. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Ugye publikus IPre akarsz csatlakozni , nem privátra ?"


Őszintén szólva nem tudom. Annyit tudok, hogy megosztott (magán) mobilnetről vagy a munkahelyi wifiről bevpn-ezés után elérem a távoli asztalt IP cím alapján. Az otthoni wifi hálózatomról nem.


(Böngészőből meg valóban ugyan az történik céges netről is, mint az otthoniról, szóval ez a megjegyzésem ezek szerint teljesen irreleváns.)

2018. nov. 8. 18:00
 7/10 Derwer ***** válasza:

Vpn aktív és utána nem megy az RDP?

Ping elmegy a szerverhez ?

2018. nov. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A VPN aktív.

Néha be tudok lépni (kb 10 alkalomból 1x), szóval valószínűleg meg tudja pingelni, de őszintén szólva nem tudom hogy tudnám ezt ellenőrizni.

2018. nov. 8. 20:53
 9/10 anonim ***** válasza:
3389-es porton próbáld meg, az az RDP szabvány portja.
2018. nov. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Derwer ***** válasza:

Pingelni ping paranccsal tudsz a paranssorból.

ping szerverip -t

-t kapcsoló végteleníti így látod ha nem stabil a kapcsolat.

2018. nov. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!