Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » MP3 lejátszót csatlakoztatva...

MP3 lejátszót csatlakoztatva vírust észlelt a gép, nem tudja leirtani róla, típusa inf/autorun. Sz, mekkora károkat okozhat és mit tegyek most?

Figyelt kérdés

A gépen most átfuttattam egy ellenőrzést, ott nem jelzi, hogy vírusos volna.


Viszont a fő para most az, hogy egy engem nem kedvelő embernél voltam, ahol közös munka miatt a gépére kellett csatlakoztatnom az mp3 lejátszót (régebbi modell, sima pendrive üzemmóddal) és biztos, hogy tőle kaptam, mert azóta máshol nem csatlakoztattam a cuccot sehol, és nem volt vele gond előtte semmi.


A következők a kérdéseim:

- lehetséges, hogy mégis rátelepült valami titkos program a gépemre és kárt fog okozni?

- mekkora kárt tud tenni az mp3 lejátszóban, most akkor dobjam el (a kedvencem)?

- le lehet irtani róla? (mert az ESET azt írta, hogy nem sikerült a tisztítás.....)

- lehetséges, hogy ez az inf/autorun.sz virus valami kémprogram, amit direkt rakott rá az ember, hogy a gépemet megfigyelje?


Hálás vagyok minden segítségért, kérem, aki tud, szóljon hozzá!



2018. dec. 30. 06:00
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
újra kell telepíteni a gépet
2018. dec. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez nem segítség. Ennyit egy általános iskolás is tud, de itt nem is erről van szó.
2019. jan. 2. 22:05
 3/3 anonim válasza:
Én le formáznám az MP3 lejátszót. Ha a gépen nem jelez vírust akkor nem valószínű hogy az amit az mp3-on lát át ment volna, de ha félsz hogy van olyan is amit az eset nem észlel, akkor az újratelepítés fog megnyugvást hozni.
2019. júl. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!