Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Telepítettem az Avast antivíru...

NagySL kérdése:

Telepítettem az Avast antivírust. Ezután felajánlott egy szolgáltatást 60 nap ingyenes próbával. Amikor elindítottam, bekérte a bankkártyám adatait. Hogyan lehet őket ezért feljelenteni?

Figyelt kérdés
Természetesen másokkal ellentétben nem adtam meg, de felmerült bennem a gyanú, hogy az Avast mindenre képes lehet. Ez adathalász módszer, amit tisztességes cég nem alkalmazhat. Ki védi meg a gyanútlan felhasználókat a hasonló csalásoktól?

2018. dec. 30. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem adathalászat, és nem is átverés. Minden le van írva, csak el kell olvasni.
2018. dec. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Igor Igorovics ***** válasza:
100%
Mi ebben a csalás? Ha fizetsz, tényleg megkapod. Van ingyenes meg fizetős verziója, ez max kéretlen reklám.
2018. dec. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Alex Fly ***** válasza:
100%
Miért akarnád feljelenteni? Ahol fizetési szolgáltatást veszel igénybe, ott általában a bankkártyád adatait kérik. Ha nem tetszik, nem adod meg.
2018. dec. 31. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 belapus ***** válasza:
100%

A kérdésből nem teljesen világos, hogy pontosan miről is szólt az ajánlat.Csak tippelek, hogy arról, ha megvásárolod az 1 éves licencet, akkor csak 10 hónapot kell kifizetned.Így az első két hónap az ingyenes próbaidő.

Bár azt is hozzá kell tenni, hogy a kipróbálás általában nem így működik.Inkább úgy, hogy a telepítés után a próbaidőszak alatt ingyenesen használható a program teljes funkcionalitással, majd amikor a próbaidő véget ér, akkor ajánlják fel a fizetést.

Ha nem kívánod megvenni, akkor vagy nem fog tovább működni a szoftver vagy, ha van ingyenes verziója, akkor átvált arra.

Ettől függetlenül, amit az előző hozzászólók írtak, az valós.

2018. dec. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Úgy látszik, hogy többen nem értik. Nem az a probléma, hogyha fizetek, akkor megkapom-e a szolgáltatást, hanem az, hogy ha nem akarok fizetni akkor is levehetik a pénzt a kártyám adatainak ismeretében és annyit, amennyit akarnak.
2019. jan. 1. 17:28
 6/10 Alex Fly ***** válasza:
100%

@5: de miért tennének ilyet?

Bármikor, amikor a neten vásárolsz, meg kell adnod ezeket az adatokat. Még senki nem tapasztalta, hogy megbízható, ismert helyen bármikor visszaéltek volna ezzel. Az Avast nem a szomszéd vérpistike, aki egy wannabe hackert játszó script kiddy, hanem egy ismert, megbízhatób hosszú ideje a piacon levő biztonságtechnikai vállalat -egyetlen ilyen eset elég ahhoz, hogy végleg lehúzhassák a rolót...

Mellesleg ha ennyire paranoiás vagy, akkor közlöm veled, hogy a bankod nem csak a bankkártya- és személyes adataidat ismeri, hanem teljes ellenőrzése van a számlád tartalma felett is -konkrétan azt csinál a pénzeddel, amit akar...

2019. jan. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Úgy látom, hogy nem segíteni, hanem kioktatni szeretnének a hozzászólók. Ha neten vásárolok akkor a bankomnak kell megadnom az adatokat és nem annak akitől vásárolni szeretnék. De aki úgy gondolja, hogy ezzel nincs probléma, nyugodtan megadhatja nekem is a kártya adatait a kért biztonsági kóddal együtt. Csak annyit fogok levenni a számlájáról, hogy megértse, ez tényleg adathalászás és komoly visszaélésre ad lehetőséget. Én viszont nem tudom elérni az Avast és nem tudom megkérdezni tőlük, hogy miért vesznek le pénzt olyan emberektől, akik ingyen akartak kipróbálni egy szolgáltatást.
2019. jan. 2. 01:00
 8/10 Alex Fly ***** válasza:

Netán a bankod is adathalász? Ha már egyszer ismerik ezeket az adataidat, akkor gondolom állandóan lenyúlják a pénzedet...

Vagy a PayPal?

Vagy tudsz megbízható adatokat arról, hogy az Avast tömegesen károsítaná meg a felhasználóit?

2019. jan. 2. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Többen írták ugyan ezen a fórumon, hogy levettek tőlük 14000 Ft-ot és nem volt egyszerű visszakapni. Abban sem vagyok biztos, hogy mindenkinek sikerült, mert nincs semmi E-mail cím, vagy telefonszám a honlapjukon, amin az Avast el lehetne érni. Amikor egy ilyen károsult tanácsot kért ezen a fórumon, akkor azt válaszolták neki, hogy miért volt olyan hülye, hogy megadta az adatait. Ha a bankom az engedélyem nélkül levesz pénzt a számlámról, akkor megszüntetem a számlám.
2019. jan. 3. 00:22
 10/10 Alex Fly ***** válasza:

Ha többen írták, hogy egy fizetős szolgáltatás pénzbe kerül, akkor biztosan úgy is van. De még mindig nem értem, mi ezzel a problémád.

Gondolom a boltban a pénztárost is feljelented, amiért a a megvásárolt áruk ellenértékét leemeli a számládról.

2019. jan. 3. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!