Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ebay rendőrséget hol lehet...

Ebay rendőrséget hol lehet megtalálni? Mi a teendő, ha nem érkezik meg egy termék, amit előre kifizettünk, mit tegyünk, ha nem foglalkoznak a problémával?

Figyelt kérdés
2019. jan. 4. 16:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Nem jó amiket írsz. Időben azóta is jelezve van a probléma."

Ha - mint írod - "Már 1 éve hiányzik a termék", akkor nem itt járnál.


Tegyük fel, hogy Kínából rendelsz. Tegyük fel továbbá 8 hét (2 hónap) a becsült szállítási idő. Nem kapod meg, vársz egy hetet (max 1 hónapod van rá), jelzed az eladónak - ő neki 3-4 napon belül válaszolnia kell. Ő nem reagál kellőképpen - jelzed az eBaynek - Ők általában pár napon belül válaszolnak. Ha nem tetszik a válaszuk 1 hónapod van, maximum, mielőtt lezárják az ügyet.

Vagyis idáig kb. 4 hónap alatt alatt el lehet jutni (na jó, max fél év), 1 év már túl sok idő.


Nem mellesleg milyen termékről van szó? Honnan, kitől rendelted?

A visszatérítési kérelmedre milyen választ kaptál az eladótól?

Ha nem jutottál vele dűlőágra, az eBaynek jelezted? Milyen választ kaptál tőlük?

2019. jan. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Az ebay, az terelte a dolgot olyan megoldások felé, amitől , nyelvtudás híján, a megoldások bonyolultak lehetnek. Ugyebár alapból, még ha le is fordítom az e-mailüket a google-ben, vagy lefordítja önmagát az e-mail, az nem száz százalékos.

Én ahhoz ragaszkodtam, hogy azonnali gyors megoldást nyújtsanak, míg végül felvette e-mailen a kapcsolatot valaki. Ő elméletileg a shop-os volt, a boltos, aki az ebay egyik eladója. A birka értetlenkedett, hiába pofáztam el neki 96 milliószor, görgette a kontaktot addig, míg el nem merült benne. És végül vagy bizalmatlanságot feltételezett, vagy éppen kereste mibe tud belekötni. Esetleg olyan buta volt, mint a föld. Aztán egyszercsak felszívódott. De a termék sehol. Én is fordítok nyelvről-nyelvre, talán ő is. Előfordulhat, hogy félreértjük egymást. De ez nem történik meg, ha a birka intézkedik időben. Most nekünk magyaroknak ne kelljen már pár ezer forintos termékért megtanulni angolul, jó hogy nem az interpoolt kell rájük küldeni, hogy intézkedjenek.

2019. jan. 7. 09:51
 13/19 anonim ***** válasza:
Olyan ismerőst kellett volna megkérned a kommunikáció lebonyolítására, akinek angoltudása elegendő ehhez.
2019. jan. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Mail-ben el kellett volna küldened neki kérdéseket, válaszokat stb, fordítsa le, te meg visszaküldted volna.

Google fordítóval valóban nehéz megértetni magad.

2019. jan. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Ez hülyeség. Nem biztos, hogy amit fordít, azt nem a goggle által teszi. Illetve az sem biztos, hogy megfelelően fordítana bármi más által. Annál feljebb pedig totál baromság, mert ha olyan nincs, vagy aki van az, pénzért csinálja? Nehogy már. Egyébként lett volna, de nehogy már ezzel ennyit kelljen vacakolni. Higgyétek el ők húzzák a rövidebbet hosszú távon. És még az sem kizárt hogy megküldik. Nekik lesz rosszabb. Nem nekem..
2019. jan. 7. 11:35
 16/19 anonim ***** válasza:

No offense kedves kérdező, de ha már egy nemzetközi aukciós portálon akarsz kereskedni, akkor az a minimum hogy tudsz angolul (és igen, a Google Translate nem fogja ezt a tudást helyettesíteni). Nem kell feltétlenül felsőfokon, de képes legyél írásban kommunikálni - ha nem ismersz valami szót/szófordulatot, arra ott vannak a szótárak (max ebben tud segíteni a Google Translate).


Nem egy világnyelven tudónak kell alkalmazkodnia egy világnyelvet nem beszélőhöz, hanem pont fordítva.


Illetőleg a leírásodból - "Aztán egyszercsak felszívódott. De a termék sehol." - nagyon úgy néz ki kedves kérdező, hogy nem voltál elővigyázatos: feltételezem nem egy elismert eladótól vásároltál.

2019. jan. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nem kereskedek.Ilyet nem is állított senki. Okoskodás helyett mehetnél a gyakorin kívül máshova. Vásároltam. És az eladó személyét nem ismered, te csak magát az ebay piacot látod a rendelés előtt. Megrendeled a terméket és ennyi. Azt nem látod ki a partnere az ebaynak, ahonnan az áru majd érkezik végül. Egyébként az én esetem lehetett egy olyan félre értés is, miszerint az egyezkedés alatt a másik partner hitte azt, hogy megvan vezetve. Ugyanis változtatott megoldások is felszínre kerültek az ár érték arányában. És az előfordulhatott , hogy mondjuk x ezer forint miatt, az áru megérkezésének hiányában, vagyis annak tudatában, például azt mondtam 5 db valamit kértem x forint értékben, ami megegyezik az általam kifizetett. De az eladó a birka fejével ezt félreérthette vagy nem értette. Lehet hogy azt hitte, többet akarok mint , ami jár, kitudja. Egy biztos. a birka eladónak kell tisztában lennie azzal, hogy mennyi pénz érkezett hozzzá és neki kell biztosítani a visszatérítést, vagy az azzal megegyező áru újraküldését, ha a csomag nem érkezik meg. Ugyanis ha előre kéri az ebay a fizetést, akkor garantálni kell valamilyen módon, hogy a csomag meg is fog érkezni. Arról nem én tehetek, ha út közben elveszett, vagy éppen nem jó helyre küldte, vagy el sem küldte. Arról is ő tehet, ha nem tudja újraküldeni a terméket ilyen esetben.
2019. jan. 11. 17:45
 18/19 A kérdező kommentje:
Olyan probléma lépett fel, hogy egyezkedni próbált, valószínűleg azért, mert mást akart küldeni a termék helyett. Ha mondjuk elkussol és elküldi azt, amit nem a kaptam meg, akkor nem lett volna gond. Arról megint nem én tehetek ismételten , hogy a világ másik részéről elpostáz valami olyan dolgot, aminek a biztonságos beérkezését nem tudja garantálni, majd ha gond lesz, akkor nem tudja pótolni a hiányt.
2019. jan. 11. 17:48
 19/19 anonim ***** válasza:
Nekem az az érzésem - kérdés és válaszok olvasása kapcsán - hogy ha angolul ez sikeresen le van ommunikálva, akkor visszaadják a pénzt.
2019. jan. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!