Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez így felrobbanhat? (képcső...

Ez így felrobbanhat? (képcső kiszerelés)

Figyelt kérdés

Sikerült hozzájutnom egy nagyon régi 60-as évekbeli Tavasz TV-hez. Az alaplapja és a képcsöve totálkáros, viszont a háza ép állapotú. Az a tervem, hogy mindent kiszerelek és egy LED panelt ültetek a helyére, így lehet egy modern TV-m klasszikus kinézettel, viszont, amikor kicsavaroztam a képcsövet, akkor láttam egy cetlit, hogy robbanásveszélyes. Az a kérdésem, hogy a képcsövet hogyan lehetne biztonságosan eltávolítani?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2019. ápr. 5. 14:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nos igen, ebben van egy gáz, amiatt veszélyes. Ha szereled akkor kültéren, óvatosan.
2019. ápr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
De a projekt nagyon érdekel, ha elkészül akkor kíváncsi lennék rá :)
2019. ápr. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Majd rakok ki róla egy képet, ha kész lesz. Gondolom arra kell majd figyelnem a szerelésnél, hogy ne rázkódjon a képcső és akkor nem robbanhat. :)
2019. ápr. 5. 14:56
 4/11 anonim ***** válasza:

Így van. Amíg nem sérül addig nincs gond

Illetve ezeknél még a trafó ami fel lehet töltődve, nem tudom, mikor volt utoljára áram alatt. Az még ami meg tud csípni. Nem veszélyes, de kellemetlen.

2019. ápr. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Szerintem azzal nem lesz gond, mivel 20 éve nem volt áram alatt. :D
2019. ápr. 5. 15:20
 6/11 anonim ***** válasza:
Anno régen, amikor a vasgyűjtős korszakomat éltem nagyon sok monitort és rossz tv-t szedtem szét a réz miatt. Ezt a problémát úgy oldottam meg, hogy a szabadban egy kb 2m-es bottal oldalról levertem a képcső végét és a probléma megoldódott.
2019. ápr. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A képcső is egy vákumcső. Ha a hátulja eltörik akkor a akkor berobbanás (visszahatása) úgy összevagdossa a képed hogy ez lesz az utolsó amit látsz..


Hatástalanítani úgy szokták hogy letörik - összeroppantják a legvégét ahol a csatlakozó van. Ekkor robbanás nélkül egyenlítődik ki a nyomás.

2019. ápr. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindenkinek ment a zöld. A képcsövet sikerült óvatosan eltávolítani, hogy a cső ne sérüljön. Végülis az lesz a sorsa, hogy beszerelek egy monitort és egy számítógépkonfigot és így lesz belőle egy Imac szerű windows 10-es PC retro dizájnnal. 😄
2019. ápr. 5. 18:01
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyébként a képcsövet ha kimosod (belülről a foszforréteget) nagyon jó kis akváriumot csinálhatsz belőle.


Deaktiválatlan állapotban közterületen hagyni pedig olyan mint éles kézigránátot otthagyni: az mások veszélyeztetésének minősül.

2019. ápr. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ezen az akváriumos dolgon még elgondolkozom. Jól hangzik. Az utcán nyílván nem fogom hagyni. Van egy ehulladékbontó cége apukámnak, úgyhogy oda el tudjuk vinni. :)
2019. ápr. 5. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!