Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Telefonon beaktivált Windows...

Telefonon beaktivált Windows mennyire biztonságos?

Figyelt kérdés
Egy haverom csinálta meg nekem pár hónapja. Netről szedett le valami MAK kulcsot vagy mit és azzal aktiválta telefonon keresztül. Azóta azt írja ki nekem, hogy a windows tartósan aktiválva, de lehet ebből valami bajom, esetleg IP cím alapján lenyomozhatnak vagy a HDD-met zárolhatják? Amúgy mennyire legális ez így? Köszi a válaszokat előre is?

2017. jan. 22. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Bajod aligha lehet belőle, egyszerű magánemberekkel nem foglalkoznak. Esetleg ha más ügyben vizsgálják a gépedet hatóságok, ezt is hozzápakolják. A kulcsot viszont bármikor letilthatja a Microsoft, egy nap arra fogsz ébredni, hogy a rendszer aktiválást kér.
2017. jan. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Telfonon való aktiválásról nem hallottam...

De nyugi nem fognak rád menni a TEK osztagai, ha ettől megnyugszol :)

Naponta több tízezer Windows-t aktiválnak be "feketén".

2017. jan. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Elég hosszad procedúra, egy ilyen MAK kulcsot előszőr telepített a gépemre parancssorból aztán megnyitott valami menüt, amiben egy nagyon hosszú számsor volt, azt telefonon először be kellett pötyögtetni oszloponként, ezután ellenőrizte a rendszerük és rendben találta. Erre generáltak egy szintén sok számjegyű kódot a géphez amit az automata lediktált. Azt feljegyeztük és azzal sikerült aktiválni és így tartósan aktivált lett.
2017. jan. 22. 10:58
 4/4 Trevor. ***** válasza:
Én is így aktiváltam a saját Win 7-esem és 10-esem. Nem legális, de a kutyát nem érdekli. Mivel a kulcs eredeti, így teljesen biztonságos. És nekem szimpatikusabb, mint egy loadert használni.
2017. jan. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!