Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi a teendő, ha feltörték az...

Mi a teendő, ha feltörték az email fiókomat?

Figyelt kérdés
Kaptam egy levelet a saját magamtól amit nem én küldtem. Ebben azt írják, hogy amint láthatom feltörték a címemet és ezzel együtt mindenhez hozzáférnek a gépemen, és elmentetek egy videót rólam, amit elküldenek minden ismerősömnek ha nem küldök nekik 50 napon belül 200 dollárt a megadott helyre. Jártatok így? (Egyébként lehetetlen hogy, akármilyen videójuk van rólam, mert nincs kamerás gépem).

2019. júl. 11. 07:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet viszonylag egyszerűen lehet küldeni. A kérdés hogy valóban feltörték-e a fiókod. Ha be tudsz jelentkezni akkor nem. Azért jelszót változtatnék csak a lelkiismeret miatt de egyébként 99% hogy blöff.
2019. júl. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

+info: attól hogy valakinek feltörik az email címet még egyáltalán nem férnek hozzá a gépen tárolt adataihoz. Olyan mintha azt mondanák hogy ellopták a kocsid úgyhogy most már szabad bejárásuk van a lakásodba.


Ez is a kamut erősíti.

2019. júl. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól, hogy magadtól kaptál levelet nem jelenti azt, hogy valóban feltörték.

Én a hamerarendszeremen állítottam be email alapú riasztást. SMTP szervernek felvettem a gmailes címemet, illetve ezt adtam meg feladónak és címzettnek is. Mint kiderült a rögzítőm csak a 25-ös portot támogatja, amit a gmail smtp nem. Így aztán az smtp-t átírtam a telekomos címem smtp címére, viszont a feladónál és a címzettnél is a gmailes címem van megadva. Ez azt eredményezte, hogy bár a telekomos címem a küldő, de úgy kapom meg az emailt, mintha magamnak küldtem volna. Első alkalommal spamba is került, jelezte a gmail, hogy nem tudta ellenőrizni, hogy valóban én vagyok e a feladó.

2019. júl. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Shaddark ***** válasza:

Ezt email spoofing technikának nevezik, a lényege hogy a mail fejlecét meghamisítják úgy, mintha a címzett lenne a feladó.


Nem tudom milyen email szolgáltatást használsz, de én is és szinte mindegyik email szolgáltató (pl. a gmailnál kötelező) használ már SPF vagy/és DKIM technológiát a kivédésére.

Ha raksz fel egy spam szűrőt a gépedre amin van anti-spoofing szűrő az is spamnek nyilvánítja és berakja a spam mappádba az ilyeneket.

2019. júl. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Elméletileg tényleg nem törték fel mert be tudtam lépni a régi jelszóval. Azóta megváltoztattam.
2019. júl. 11. 20:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is kaptam egy ilyen levelet, hogy van videójuk rólam.

Holott a vásárlás után leragasztottam fekete szig-szalaggal a kamerát a laptopon :-)

2019. aug. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!