Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Feltörték a Facebook profiloma...

Feltörték a Facebook profilomat és gmailemet is! Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Bővebben: mivel FB-n általában automatikusan be vagyok jelentkezve, így csak kicsit később vettem észre, a kijelentkezés után, hogy a rendszer nem fogadja el a jelszavamat, arra hivatkozva, hogy nemrég megváltoztattam. Végigjártam a szokásos procedúrát, mint kiderült, valaki a gmail fiókomba is belépett, kijelezte a város nevét és a használt IP címet is. Megváltoztattam a jelszavakat, végeztem szükséges beállításokat, stb stb. Látszólag semmi sem történt (azon kívül hogy mindkettőbe bejutottak) de mégis aggódom, hogy esetleg ez később gondot okozhat. Vannak sejtéseim, ki(k) lehet(tek) de hogy miért tették, csak találgatni tudok. Nem tudom, lehet-e valami probléma ebből kifolyólag, vagy csak körülnéztek, információra voltak kíváncsiak?

2016. márc. 12. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Mi a teendő?

Regisztrálsz másikat, jelented a régit...

Majd törlöd az újat és ismerkedsz a valóságba. :-)

2016. márc. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha csak információt akartak, akkor az is kellett valamihez. Én nem nagyon nyugodnék meg a helyedben, persze csak ha valami komoly dolgot rejtegetsz. Ennyit a facebook részről, gmail a súlyosabb, főleg ha ezen keresztül hozzáférhettek bizalmas adatokhoz (bankszámlával, fizetett szolgáltatások, belépési adatok.. sorolhatnám) Mindenhez megváltoztatnám a jelszavat a helyedben, minden fiókot kijelentkeztetnék (gmailen is facen is van deauthorizáció), és ha magyar az IP akkor még feljelentést is tennék.
2016. márc. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!