Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy érthetném meg, mit kéne...

Bacatta kérdése:

Hogy érthetném meg, mit kéne még tanulnom/csinálnom?

Figyelt kérdés

Szeretnék valamilyen IT területen elhelyezkedni azon belül is a rendszerek kijátszása "hackelés". Az oktatási rendszer hiányosságai miatt autódidakta módon már sikerült megismerni a python és a C++ nyelvet. Nem vagyok profi programozó de még könnyedén tanulok. Ezért szeretném kérni az etikus hackereket vagy azt aki ért hozzá hogy segítsen abban hogy mit érdemes még tanulni. Hogy lehet nekifogni a hackelésnek? Milyen nyelvet érdemes tanulni? Milyen könyvet érdemes olvasni? Természetesen nem rögtön a bankok feltörését akarom megtanulni csak hogy milyen programokat kéne még megismernem/megtanulnom hogy tudjak "hackelni"?

Értelmes válaszokat előre is köszönöm!



2019. júl. 18. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem a netről autodidakta módon tanulgatás nagyon kevés ahhoz hogy valaki ténylegesen "hackelni" tudjon.
2019. júl. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen ezt én is így gondolom se nagyon kétlem hogy az összes ma élő "hacker" kurzus folyamán tanult heckelni és engem pont az érdekel hogy ők hogy kezdték az útjukat
2019. júl. 18. 11:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen dolgok érdekelnek, akkor kezd el nagyon tanulni a hálózatokról. a cisco anyaga elég jó ehhez. Az közelebb van ehhez a világhoz.
2019. júl. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Akkor szerintem nem hallottál a kiber-lőtérről (angolul: cyber range).


Pl. ez egy ilyen hacker játszótér: [link]

Feladat: kiválasztott gépen szerezd meg a flag-et mint az user és a root mappája alól, amit egy txt tárol. :)


Jah igen: regisztráció ingyenes, és "bárki" regisztrálhat.


Segítség: regisztráció is egy kihívás elé állít, mert alap esetben nem jelenik meg. :) Még egy segítség: [link] invite szerezd meg az invite kódot. Más nem tud adni, nem meghívásos oldalról van szó.


Sok sikert. :)

2019. júl. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Többnyire egyetemen tanultak meg hackelni:

[link]

[link]

[link]

Autodidakta módon azért lesz nagyon nehéz megtanulni, mert nem igazán van hozzáférésed a legújabb technológiákhoz, illetve az interneten egyes tanulmányokat, publikációkat nem nagyon lehet megtalálni, amiből tanulni tudsz.

Azért jobb ilyen szempontból az egyetem, mert amíg nem tudsz magadtól eligazodni benne, addig egy oktató tud vezetni, hogy pontosan mit olvass el, minek nézz utána, mit gyakorolj.

2019. júl. 19. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok elégedett az oktatási rendszer sok paraméterével, de azért a paci másik oldalára sem kell átesni. Valóban nem egy iskolai képzéstől lesz valaki hacker, de ahhoz, hogy az odáig vezető úton el tudj indulni, és legfőképp: hogy ehhez a bizonyos úthoz a szükséges kompetenciákat elsajátítsd, ahhoz azért vannak nagyon jó iskolarendszerű képzések. Ha elvégzed az Óbudai Egyetemen a szoftvermérnök szakot, garantáltan jóval közelebb kerülsz a célodhoz, és nem fogsz olyan szakmai tévedéseket sulykolni, miszerint egy nyelv megtanulásától, vagy egy-egy szoftver megismerésétől fogod tudni egy rendszer sebezhetőségeit átlátni. ;-)

Szóval inkább a dolgok hátterét kéne megismerned! Ha programozási nyelvekben indulunk el, én a C-t mindenképp javasolni tudom, de ha nagy mazochista vagy, irány az Assembly! Hogy miért? Mert így a dolgok kögé látsz. Szép nyelv a Python, meg a többi magas szintű cucc, de nem mutatják meg, hogy mi van a dolgok mögött. Ami persze nem baj, ha neked nincs is rá szükséged. MAjd amikor C-ben a muatókkal varázsolsz, meg segmentation fault-ot debugolsz, akkor már lesz némi rálátásod, hogy mondjuk mit is jelent testközelből egy puffertúlcsordulás. ;-)

Emellett magas szinten illik ismerni a hardvereket, és a hálózatokat. Nem fogok sok könyvet linkelni, szerintem egy leendő hackernek nem okoz gondot rákeresni, hogy milyen, témába vágó könyvek vannak. ;-) (Igen, ez most kis oktatási célú gonoszkodás...)

De azért kettőt mindenképpen ajánlok:

[link]

[link]

Meg mondom, emellett keress pár random hálózati könyvet, talán még könyvtárból is ki tudod kölcsönözni, ha megvenni nem akarod (bár tapaszalatból mondom, hogy egy szakmai jellegű házi könyvtár óriási kincs!); illetve amire nincs könyv, az a szemléletmódnak az elsajátítása. Hogy meglásd mindenben a potenciális veszélyforrást.


Ja, és egy jótanács: ne magyar állami cégeknél vállalj munkát, főleg ne azoknál, akik képesek rózsaszínt használni a logójukban. ;-)

2019. júl. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az értelmes válaszokat, tényleg sokat segítettek! A "hackthebox" oldal szerintem egyszerűen zseniális azt külön köszönöm! Az oktatási rendszert még nem látom át , az ehhez kapcsolódó részlettel inkább a jelenlegi gimnáziumi tanulmányaimra céloztam ahol sajnos tényleg elhanyagolt ez a terület!
2019. júl. 19. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!