Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Skype? A zöld pont megjelenése...

Skype? A zöld pont megjelenése a partner előtt, nem világos előttem?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy mikor zöld a kis pont a név mellett?

Sajnos akkor is zöld, amikor a partner nincs is a gépen

Kérlek segítsetek egy magyarázattal!



2019. júl. 25. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem valós idő, hanem pár percenként ráellenőriz a Skype szerver, hogy volt-e aktivitás az illető gépén.


Ha folyamatosan azt figyelné a több tíz millió embernél, hogy másodpercre pontosan írja, valós időben, hogy ül-e valaki a gépnél, babrál-e a telefonján, tabletén, akkor olyan felesleges hálózati adatforgalom lenne, ami a sok mobilnetesnek is sok pénzébe kerülne, nem beszélve a szerverek terheltségéről, villanyszámlájáról stb.


Miután egyrészt ingyenes a Skype, ezért ezekre is oda kell figyeljen a Microsoft.



Ha megnézed, akkor egy kis idő után, a zöld pötty zöld karikára vált és az asztali verziónál ha ráviszed az egérmutatót, akkor kiírja, hogy hány perccel ezelőtt volt utoljára aktivitás azon a gépen. Ebből tudsz következtetni, hogy már nincs a gépnél, esetleg már lezárta a laptopja fedelét az illető, és csak pár perce volt a gép előtt. Hiába írja zölddel, ha azokban a percekben már nem ül valaki a gépe előtt. Mivel pár perc múlva fogja csak a Skype szerver felé elküldeni a Skype program az illető gépén, hogy már nem aktív a gép, pl, kikapcsolták, ezért van az, hogy eltérés van pár percig a valós állapotot illetően.

Nem valós időben írja ki a zöld pöttyöt.

2019. júl. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nálam azonban a jelenség úgy történik, hogy aki semmiképpen nincs a gépnél, annak a neve előtt napokig folyamatosan ott van a zöld pont. Ezt nem értem
2019. júl. 26. 18:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem rosszul jelzi mióta a másik félnek a Windows 10 STORE-ból lett feltéve a skype, míg nemkem a régi típusú kattintgatós telepítő.


Partner v14.x

Saját Skype verzió v8.x


Ilyenkor össze-vissza jelzi, hiába csetelünk neki zöld karikát ír ki, holott telit kellene.


Amíg mindkettőnk a hagyományos v8.x verziót használta, addig nem volt ilyen gond az állapotjelző pöttyel.

2019. szept. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Sajnos így nehezen követhető a Skype kezelése.
2019. szept. 2. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!