Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » "A fájl vagy a könyvtár sérül...

"A fájl vagy a könyvtár sérül vagy nem olvasható", "Nem folytatható a kód végrehajtása mert nem található a C:/[. ]/kernel. Appcore. Dll. A program újrazelepítésével esetleg megoldható a probléma". Ilyeneket ír a laptopom. Mit lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés

Pár éves a laptopom és az utóbbi időben egyre lassabban dolgozik de ezen felül is akadtak vele kisebb hibák, ezért újra is lett telepítve, ami után jól is működött egy darabig (persze a megszokott lassúsággal) de aztán megint előjöttek problémák. A letöltéseknél mindig kiírta hogy adathiba és nem tudta letölteni, a filmek sokszor bekockáztak/akadoztak. Most meg minden bekapcsolásnál kiírja, hogy a kernel.appcore.dll. nem található. Az internetről próbáltam letölteni, de ettől sem lett jobb, ráadásul a Chrome-on kívül nagyjából semmit sem nyit meg. Se videókat, képeket, egyéb fájlokat, se játékokat. Ezek után azt írja ki, hogy a fájl vagy a könyvtár sérült vagy nem olvasható. Egyszer azt is írta, hogy újraindítás szükséges a meghajtóhibák kijavításához, de attól sem lett jobb.

Nem igazán vagyok járatos a számítógépek terén, és nem tudom mi lehet a probléma, vagy mit lehet vele kezdeni.

A segítséget előre is köszönöm



2019. aug. 7. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg haldoklik a hdd. Cseréld ki akár egy ssd-re. Mit mutat a hdsentinel?
2019. aug. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ments le róla minden fontos adatot egy külső adathordozóra (pendrive, HDD), ameddig tudod. Szinte biztos, hogy a merevlemez döglött meg, de a Hard Disk Sentinel nevű program mondhat bővebb információkat ezzel kapcsolatban.

Utána HDD csere a laptopban, ezt általában 4+4 csavar eltávolításával meg lehet oldani, mindenki meg tudja csinálni. Kb. 10-15 ezer forint bele egy új, javaslom, hogy SSD-t vegyél bele, gyorsabb lesz tőle sokkal.

Írd le a laptopod pontos típusát és akkor tudok mondani több információt, meg hogy hány giga tárhelyre van szükséged.

2019. aug. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Bocsi, de nem igazán tudom, hogy ez a hdsentinel hogy működik

Találtam olyat, hogy hdsentinel.hu. Onnan kellene letöltenem? És ha igen, melyiket?

2019. aug. 7. 12:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt hiszemcén is onnan szoktam letölteni
2019. aug. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ne kövezzetek meg, de a pontos típusát nem tudom, és a papírjai sem nálam vannak, viszont ezt sikerült találnom névjegyben

[link]

Tárhelyileg pedig nincsenek nagy elvárásaim, csak a rendszer meg pár játék és film ami férjen el rajta. A mostani méretei: C: 101GB ami teljesen jó, E: 828GB ami szintén jó, de ennél valamivel kisebb is megteszi

A hdsentinel pedig a fent említett hibák miatt szintén nem működik

2019. aug. 7. 13:18
 6/8 A kérdező kommentje:

Ez pedig az alján van

[link]

2019. aug. 7. 13:27
 7/8 Shaddark ***** válasza:

Valószínűleg egy 1Tb-s hdd van benne 2 partícióra osztva.

- Ami szerintem is elég esélyes hogy haldoklik.

Ha cserélteted, olyat célszerű belerakni ami ilyen hibrid ssd/hdd, picit drágább lesz de sokkal gyorsabb lesz minden.

Szerintem ne te csináld, ha jól olvastam nincs annyi tapasztalatod hogy adatvesztés nélkül meg tudd oldani, vidd el egy szervizbe vagy számtech boltba (de hozzáértő ismerős a legjobb).

A hd sentielt töltsd le és telepítsd,

[link]

Az majd biztosra is megmondja hogy meghibásodott a hdd.

2019. aug. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a segítséget!
2019. aug. 8. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!