Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A fájl vagy a könyvtár sérült...

Istyu1997 kérdése:

A fájl vagy a könyvtár sérült vagy nem olvasható vagyis az NTFS-ből RAW lett, na most hiába állítom vissza NTFS-re, újra előjön ez a probléma, kérdés hogyan tudnám ezt végleg elhárítani?

Figyelt kérdés

Szóval adott egy 160GB-os patás vinyó (pontos típusa Maxtor 6y160p0) és win 7 alatt egyszer csak mikor meg akartam nyitni az egyik partíciót (ez az E meghajtó, mivel fele felére van partícionálva, de érdekes módon mindig csak ennél a partíciónál dobta fel a hibaüzenetet a D-nél nem, pedig fizikailag ua a meghajtó) azt írta ki, hogy A fájl vagy a könyvtár sérült vagy nem olvasható (ahogy itt is látható--> [link] <--) vagyis az NTFS-ből RAW lett (XP alatt semmi ilyen probléma nem volt sem ezen a gépen sem az előző gépemen, viszont az előzőgépemen win7 alatt ugyan ez volt, most akkor a win7 tehet róla?), szerencsére az adatvisszaállítással nem volt gond mert a GetBackData Recoveryvel szépen visszahoztam mindent, aztán formáztam NTFS-re és később megint előjött ez a probléma, (jelenleg üres nem merek rátenni semmit, de jó lenne használni) namost a kérdés, hogy hogyan kerüljem el, hogy a jövőben ne legyen ilyen probléma? Esetleg az mennyire probléma, hogy ugye én xp telepítővel szoktam partícionálni, és ugye ott elmegyek a partíciókezelő menüig ahol pl törlök egy vinyón egy partíciót (mert mondjuk 1 van rajta és én 2-őt szeretnék) és fele-felére elosztom, és miután ez megvan kilépek a telepítőből, mert ugye hát az xp-t nem szeretném telepíteni? Esetleg az ebben a videóban --> https://www.youtube.com/watch?v=eDVBkPGZUSM&app=desktop <-- bemutatott eljárás vajon segít? Vagy csak új vinyóval lehet megoldani a problémát?

Még annyi, hogy megnéztem, hogy mit mutat az EaseUS Partition Master surface teszt és talált egy hibás szektort a vinyón itt látható is --> [link] <-- a hibás szektor ami a meghajtó elején van ami nem a legszerencsésebb ha OP rendszert akarunk róla járatni mivel az MBR is ide kerül és a boot fájlok (legalább is ezt olvastam), na de én csak szimpla adattárolásra szeretném használni ezt a vinyót, nem pedig OP rendszert telepíteni rá, gondolom erre még használható, de vajon ez az egy hibás szektor miatt áll át állandóan az NTFS RAW-ra? Ha igen akkor hogy lehetne javítani vagy bármit kezdeni ezzel az egy hibás szektorral?

A vinyó állapota itt látható--> [link] <-- az igen magas hőmérséklet a hosszú idejű, egyenletes terheléstől van, pl az említett surface test és a chkdsk <meghajtó>: /f/r/x vagyis lemezellenőrző meghajtón való átfuttatása miatt van, de persze tudom, hogy ez nem normális, annak ellenére a kondíció és a teljesítmény nincs olyan vészes állapotban.

A válaszokat előre is köszönöm!


2017. júl. 22. 02:45
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!