Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Betámadhatnak a vírusok ha...

Betámadhatnak a vírusok ha kikapcsolom a frissítéseket?

Figyelt kérdés

Olvastam pár illető kommentjét hogy ki kell kapcsolni a win10 frissítéseit mert csak bajt okoznak stb, de mindet nem linkelem be: https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-..

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__..


Én próbáltam a szolgáltatásokban de visszakapcsolta.


Mi értelme van ennyi sok hibás frissítésnek?

Nálam kb 2x volt ez miatt kék halál, párszor meg meg más problémák.


Szerintem semmi gond nem lenne ha őrökre letiltanánk a frissítéseket csak jót tennénk magunknak, aki használ reklámblokkolót stb blokkolót és biztonságos oldalon járkál nem kell félnie.


Telefonon is baj ha kikapcsolóm a szoftverfrissítéseket és a Google play frissítéseket, és a Kodi programba is ki kapcsolóm?



2019. aug. 19. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy a 42/43%-os vészmadár aki mindig teleoffolja más kérdéseit a laikus hülyeségeivel meg az állandó "mi lesz ha megszűnik a torrent, ugye nem fog?" kérdésekkel?


Azért van a biztonsági frissítés, mert nincs hibátlan rendszer. Ha kiderül egy hiba, azt mások kártevők terjesztésére vagy a géped feletti irányítás átvételére kihasználhatják. És ez a hiba mindaddig ott marad a rendszerben, míg a javítást nem csinálják hozzá, ki nem adják és te telepíted. Ha nem, akkor ennek a kockázatát is viseled.

2019. aug. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 belapus ***** válasza:

Amennyiben nem naprakész - a hibák nyilván nem erősítik ezt a véleményt - az operációs rendszered, a biztonsági programjaid vagy akár bármely alkalmazásod, akkor nagyobb a fertőzés kockázata.

Természetesen az is lehetséges, hogy kikapcsolt frissítések mellett sem fogsz vírusokat kapni, csak jobban oda kell figyelni a kattintgatásokra.

2019. aug. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne olvasgass ilyeneket, csak összezavar !

Használd a gépet, és passz !

2019. aug. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor is betámadhatnak, hogyha a frissítések be vannak kapcsolva, de az még egy plusz védelmi réteg, hogy legalább a biztonsági rések ellen védve vagy a frissítések által.

Nálam még egyetlen frissítés sem okozott problémát, pedig egy Core 2 Quad-os, 11 éves PC-t használok. Ha valami ezzel kompatibilis, akkor mindennel :D

2019. aug. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nézd, én a munkahelyemen 400 számítógépet felügyelek. 3-4 különféle asztali konfiguráció, 5-6 különféle laptop, vegyesen Windows 7 és Windows 10 telepítve.

Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor okoztak problémát a frissítések. A titok nyitja annyi, hogy egyik gép sem frissít automatikusan, hanem egy részüknél be van állítva frissítések elhalasztása, a kritikusabb gépeket pedig manuálisan frissítjük, előre megadott servicing plan alapján. A kisebb frissítések 30, a nagyobbak 60-70 nappal vannak késleltetve, tapasztalataink alapján ezzel a felállással gyakorlatilag sosincs probléma a frissítésekkel.

2019. aug. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha XP-t telepítesz akkor ki sem kell kapcsolnod a frissítéseket..! (úgy se fogsz kapni)
2019. aug. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!