Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért veszi el a támogatást a...

Öreg laci kérdése:

Miért veszi el a támogatást a Microsoft a Windows XP-t haználóktól a Firefox 10. 0-et, és Google Chrome frissítéseket illetően?

Figyelt kérdés

Firefox 10.0 böngészőt használok. Az automatikus frissítést letiltottam, mikor egy frissítés után nem azt a jól kezelhető formulát barmolta fel a gépemre a frissítés, ami volt, ezért reinstall után újra telepítettem a 10.0-t. Sorozatosan kapom a megnyitott programokon belül, hogy "az ön böngészője nem támogatott." Juszt se fogja egy tetves webhely meghatározni, hogy a felhasználó milyen böngészőt használjon!

A Google Chrome minduntalan az "Ez a számítógép már nem fogja megkapni a frissítéseket, mert Windows XP rendszert használ." szöveggel örvendeztet. Mivel az XP-vel volt a legkevesebb bajom, Windows 10-et akkor sem fogok telepíteni, ha a Microsoft tévedésből ingyen adná. Ennyit az üzletcentrikus jóindulatról.


2017. jún. 11. 14:03
 1/7 Derwer ***** válasza:
100%

Elavult programokat használsz, melyekre már nincs frissítés.

Harcolhatsz a haladás ellen, de veszteni fogsz.

Nem mindig a legjobbak nyerik a fejlődést ez igaz, de ez van.

2017. jún. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem gonosz, ördögi tervről van szó, amivel téged akarnak szívatni, hanem a neten olyan technológiák vannak, amik 20 évvel ezelőtt nem léteztek, ezért nincs benne az ősrégi böngészőben. Kb. olyan, mintha lovas kocsival akarnál 120-szal menni, meg a lóval benzint itatni, aztán meg megsértődnél, ha megdöglene tőle.
2017. jún. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Próbálj meg venni újonnan egy kispolskit 0 km-rel autószalonból. Nagyjából ugyanazért nem fog menni.
2017. jún. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem,amit írtál,de

A régi rendszerekre való fejlesztés és támogatás fenntartás extra pénzt igényel. Lehetne persze az,hogy extra pénzért kérhetnél supportot,de úgyse fizetnél.

De egyébként nem értem,miért gondolod,hogy a szoftver annyiban más,mint bármi más termék. Próbálj venni a régi kazettás magnódhoz valamit.

Szerintem az XP elég sokáig támogatva volt ha nem is az MS által,de a szoftver írok által..

2017. jún. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy tudtad, hogy nem csak Microsoft Windows van a világon?
2017. jún. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5: aki ennyire ragaszkodik a régi megszokott rendszeréhez, biztos nem fog oprendszert váltani
2017. jún. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Komolyan mondom, rendszergazdaként rossz ezt olvasni. De ebbe ne menjünk most bele, de ha nagyon érdekel, elmondom, miért.


A kérdésedre válaszolva, itt most az volna a lényeg, hogy az új böngészők olyan dolgokat használnak, amiket a régi operációs rendszerek már nem tudnak nyújtani. Ez a nagyon egyszerű válasz erre.


Ha kézzel fogható példát akarok mondani, nyár van, nagyon meleg, próbálj meg klímázni egy kispolszkiban. Nem fog menni, mert a kispolszkiba lehetetlen klímát rakni, mivel a kocsi egész egyszerűen alkalmatlan rá. Hasonló a helyzet, amikor ki akarod előzni az autópályán 120-szal haladó kocsit. A kispolszkival nem tudsz 130-cal menni, hogy kielőzd, mert a motorja egész egyszerűen nem tud ekkora sebességet.

2017. jún. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!