Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy a windows...

Mit jelent az, hogy a windows licence hamarosan lejár?

Figyelt kérdés

Folyton ezt írja ki a gép és hogy aktiváljak valamilyen kulcsot.

Azt hol találom meg, hogy mikor jár le és ha lejárt utána nem is tudom használni a gépet?


2019. aug. 27. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Lejárat után tudod, ha dobozos a Windows (8.1 esetében legalábbis még) van egy kártya a dobozban az aktiváló kulccsal. Digitálisnál nem tudom, hozy meg. Gondolom email.
2019. aug. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:

Akkor sanszos, hogy neked sem legálisan van a gépeden.


Azt a programot, ami a Windows aktiválás kijátszására hivatott a virusírtók rendre törlik, így amikor lejár a fél éves időkorlát, nem tudja újra aktiválni azt.


De ha legálisan van a gépeden, ilyen egyszerűen nem fordulhat elő. Max ha jelentős hardvermódosítást végeztél a gépen.

2019. aug. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

9 hónappal ezelőtt vásároltam újonnan a gépet úgy kaptam meg, hogy rajta volt a windows 10 . Gondolom akkor tört operációs rendszer lehet rajta bár a 6 hónap már rég lejárt.

Egyébként 2 hete frissített valamit a rendszer és 4 napja kezdte el kiírni bekapcsolásnál és utána még 2-3x felugrik ez az üzenet és aztán nem jelenik meg csak a következő bekapcsolásnál.


Akkor újra kell telepíteni a gépet?

2019. aug. 27. 12:55
 4/6 P.O.C. ***** válasza:
Aktiválni kell. Nem újratelepíteni.
2019. aug. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 CspCsj ***** válasza:

Vagy használsz aktivátort, vagy 1-2ezerért veszel legális kulcsot.

[link]

2019. aug. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"9 hónappal ezelőtt vásároltam újonnan a gépet úgy kaptam meg, hogy rajta volt a windows 10 . "

Ha üzletből/cégtől vásároltad előtelepített windows10-el akkor csapj az asztalra náluk...

2019. aug. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!