Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mire kell figyelni használt...

Mire kell figyelni használt MacBook vásárlásakor?

Figyelt kérdés
Tervezem egy használt MacBook Air megvásárlását (régebbi modellt - 2012-től felfelé..). Persze nem másodkézből, hanem online store-ból ahol még garanciát is kapok a gépre. Mégis kíváncsi lennék mikre érdemes odafigyelni egy ilyen gép vásárlása előtt. Előre is köszönöm a válaszokat!

2019. szept. 8. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első és legfontosabb, hogy egyáltalán tényleg szükséged van-e az Apple szoftver infrastruktúrájára annak előnyeivel és igen komoly limitációival együtt, vagy szimplán csak 'akarsz' egy Macbookot, mert az menőbb vagy állítólag tud valamit, amit más nem.
2019. szept. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted egy online boltnál mégis mire tudnál odafigyelni a gyári fotót és az árat leszámítva??? Ja még arra, hogy 7 éves számítógépet nem vásárolunk.


"persze nem másodkézből"... vagyis de, másodkézből. Hiszen nem új gépet vásárolsz.

2019. szept. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első: nem a "menőség" miatt, hanem a rendszer miatt gondoltam. iPhone-t használok és sosem térnék vissza Androidra. Emiatt gondoltam, hogy a laptopom is lehetne Apple, mint mondtam maga a rendszer miatt.


Második: A másodkézbőlt úgy értettem, hogy nem egy privát eladótól, de köszönöm azért. :)

2019. szept. 8. 17:55
 4/6 anonim ***** válasza:
42%

Második: "7 éves számítógépet nem vásárolunk."


Nem, valóban nem, ha PC-ről van szó. Sajnálom, hogy csalódást kell okoznom, de a Mac valóban sokkal több évre van tervezve mint PC-s notebook.


Egy használtan vásárolt 2012-es modell sokkal de sokkal többet ér mint egy újonnan vagy új állapotban lévő 100k értékű windows.

2019. szept. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4

Az üzleti kategóriás laptopok pontosan ugyanolyan jól bírják, mint egy MacBook. Ha több százezres mobil munkaállomás a mérce, akkor ne olcsó fos ultrabookokat és gamer matricás szutykokat mérj hozzá.

2019. szept. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne vegyél, hacsak nincs pénzed új modelt vagy 1-2 éves használtat venned.


Ezt úgy mondom, hogy imádom az applet, eddig csak Iphoneom volt, a családban van 2 Ipad plusz Mac felhasználó vagyok.


Ez kb olyan mint amikor valaki 15 éves BMWt vesz, szimplán mert BMWt akar vezetni. Így az autó választáskor kicsit elvakítja a márka és a hozzá csatolt presztízs a szemében, ezért nem érdekli hogy árérték arányban nem jár jobban vagy.


Szeretem, ha az Iphoneomon Safariban nézek valamit akkor a laptopomon is látom és megnyithatom az oldalt, hogy ha felhívnak, akkor a laptopomon is jelzi és ott is felvehetem ha a telefonom pont a másik szobában van, hogy a jegyzeteim autómatikusan mindkét helyen megjelennnek stb...


... de ez az integráltság egy régi modellel, ami régi macOSt futtat nem létezik.


Meg persze egy régi gépnél nagyon sok probléma jön elő és a Mac mivoltából adódóan azokat drágább orvosolni.


Plusz az egy tévhit, hogy a Macbookok nem romlanak el. Ha végig nézel a neten rengeteg visszahívás van és típus hiba, amiket az apple még hivatalosan nem is ismer el.


Louis Rossmann youtube csatornáját ajánlom.


Szóval tényleg ne ... elég erősen látszik, meg te is leírtad hogy lényegében csak azért akarsz apple terméket venni, mert apple ...


Ha van pénzed új vagy alig használt termékre ... hajrá. Azt maximálisan támogatom, de ilyen rége hardvereket nem szabad venni :D


Limitált kerettel nézz windowst.

2019. szept. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!