Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 5.1-es hangzást el lehet érni...

5.1-es hangzást el lehet érni olyan hangkártyával, aminek csak 3 kis-jack csatlakozója van hátul?

Figyelt kérdés
Most vettem új gépet 350 ezerért, és őszintén szólva teljesen ledöbbentem, hogy hátul nem 6, hanem csak 3 kis-jack csatlakozó van. Egy hang kimenet, egy mikrofon bemenet, meg egy line in. Ilyet utoljára a 2000-es évek elején láttam, mi a tököm van, visszamentünk a múltba? Már 2006-ban is hat jack-es gépem volt, miért kell visszafejlődni? Na mindegy, az a lényeg, hogy nagy nehezen be tudtam állítani úgy a hangfalakat, hogy a hátsó két jack-be bedugtam az 5.1-es hangfalam két zsinórját, és az ELŐLAPI jack-be dugtam be a harmadikat, teljes röhej, de mikor a hangkártya alkalmazásba megszólaltattam egyenként a hangszórókat, akkor működött. Mind a 6 hangszóró jó helyen szólalt meg a programban. Ám amikor elindítok egy videót neten, valahogy csak két hangszóró szól a 6-ból. Játékkal, vagy letöltött filmel, zenével még nem próbáltam, de szerintem azokkal se menne. Van erre valami megoldás? Külön be kell még állítanom valamit? Vagy itt az új méregdrága gépem, és nem kompatibilis a méregdrága hangfalszettemmel, miközben ez lenne az egésznek a lényege? Rohadt sokat költöttem az 5.1-re, hogy fel legyen szerelve a szoba 4 sarkára, a falba futnak a kábelek, tehát minden előkészítve, csak sehogy se akar megszólalni rendesen...

2019. okt. 5. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Be kell állítani a Realtek HD Audio Managerben az 5.1es hangot 3 jack esetén is
2019. okt. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:

Ugyan úgy van 5.1 3 jack csatlakozós kártyákkal is. Sőt akár 7.1 is, ha a front oldali jack csatozókat is felhasználod erre. Csak be kell állítani a Realtek HD


Gondolom spórolni akarnak egyrészt a csatlakozókkal, másrészt a hellyel, hogy több csatlakozó elférjen a hátlapon. A másik ok, hogy az igazán komolyan hangrendszerek ma már Optikai TOSLINK bemenettel rendelkeznek.


Ha beállítások után sem megy az 5.1, az elehet azért van mert nem is 5.1 -es filmmel próbálod. A netes filmmegosztókon legtöbbször csak sztereóba töltik fel az anyagot. Szedj egyet rendesen mondjuk MKV formátumban egy torrent oldalról és azzal teszteld.

2019. okt. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én beállítottam az 5.1-es hanzgást mint említettem, rákattintva a kis hangszórókra mindegyik megszólal a helyén, így néznek ki a beállítások:


[link]


De akármilyen játékot, filmet, videót, zenét elindítok, a 6-ból csak két hangszóró szól. Már kipróbáltam, még a kifejezetten 5.1-re kevert filmek se szólnak jól. Mit tudok még tenni? A régi gépenem Win 7-en tökéletesen működött, mind a 6 hangszóró szólt akkor is, ha sztereó zenét hallgattam.

2019. okt. 5. 15:58
 4/6 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Hangszóró-kitöltés opciót.
2019. okt. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na ez már fél siker! Már szól az összes hangszóró, csak a mélynyomó lanyha. Gondolom mert nem a saját csatornájáról kapja a hangot hanem a sztereót erősíti ami nem ugyan az a hatás.
2019. okt. 5. 16:28
 6/6 anonim válasza:
Ha egy 2.0 sztereó tartalom csak 2 hangszórón szólal meg, akkor teljesen jól működik a rendszer. Ami nem térhangzású tartalom, miért is szólalna meg olyan hangszórókon amelyeken nem kell neki? Az ilyen virtual cuccokat felejtsük el.
2019. okt. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!