Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van rá valami okos megoldás?...

Van rá valami okos megoldás? (hosszú sztori)

Figyelt kérdés

Szóval.


A barátnőm gyakran elküld venni valamit, úgy, hogy majd ha odaérek akkor fotózzam le, és majd ő kiválasztja, hogy melyik kell. Pl ő főz, és én addig megyek és veszek desszertet. Én nem vagyok oda a sütikért, de a finom ebédért cserébe szerintem ez egy fair rendszer.


Na de hogy a problémára térjünk: Odaérek a cukrászdához, lefotózom a sütiket, elküldöm neki messengeren.


De mivel épp el van foglalva, nem látja az üzenetet, és gyakran el is felejti, hogy éppen azt várja, hogy én majd küldöm a választási lehetőségeket. És ugye a telója nyilván mindig lenémítva, és ha épp a laptopja is nyitva lenne, azon max minecraftozik aztán akkor ugye nem szól az értesítés.


Szóval eljutottam oda, hogy már nem megyek be a cukrászdába addig, míg nem tudom biztosan, hogy 2 percen belül válaszolni fog, mert volt már rá példa, hogy negyed órát ácsorogtam odabent és vártam, majd kimentem és még negyed óra múlva mentem vissza, és hát na, elég érdekesen néztek rám az emberek.


Most, hogy jön a tél, már fázom odakint, és az jutott eszembe, hogy tudok-e valami olyat csinálni, hogy mikor odaérek valahová, akkor "megpingelem a lakást" vagy valami ilyesmi. Küldök valami jelet.


(Amúgy gazdinfót tanulok egyetemen, de síkhülye vagyok hogy kitaláljam magamtól ezeket, ezért gontoltam megkérdezem itt.)


Tehááát.. Van valami eszköz, amivel ez működne? Valami okos cucc, ami pont erre van, vagy van rajta ilyen funkció, vagy meg lehet piszkálni, hogy erre használjam, vagy valami elfeledett kütyü ami 30 éve létezik csak én nem hallottam még róla


Előre is köszi a segítséget!



2019. nov. 4. 12:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Arra még gondoltál, hogy rászólj a csajra, hogy hangosítsa fel azt a qurva telefont, ha már egyszer megvan neki?!
2019. nov. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De! Csak mindig elfelejtem.


Mindig is utáltam a kihívásokat, de most azért jó érzés lenne, ha valami kreatívabb módon tudnám megoldani ezt, már csak a sikerélményért is

2019. nov. 4. 12:19
 3/10 anonim ***** válasza:

Vegyél egy wifis konnektort. Ezt távolról is ki be tudod kapcsolni. Legyen bedugva és bekapcsolva egy kisrádió. Ha odaérsz távolról áramot adsz a rádiónak és már szól is.

[link]

2019. nov. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, megmondom őszintén, így már rég kerekedett ki a szemem egy kérdés elolvasása után.

Talán amikor indulsz beszerző körútra, akkor rászólnál, hogy "arany bogaram, a telód ugye nincs lenémítva?"

Tudom: Mindíg elfelejted. Akkor csak a postagalamb, a füstjelzés jöhet szóba. De ilyen "hidegben" meg a menyecske fázna odakinn figyelni a galambokat, vagy füstjeleket.

az esetleg nem jöhet szóba, hogy a zasszonypajtás jobban is figyelhetne egy kicsit ? Tudom, hogy ez egy konzervatív, és liberális eszméket feszegető ötlet, de beválhat.

2019. nov. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

1-es megoldás, veszel neki okosórát vagy okos jarkötőt, ami szól neki, hogy üuenete jött. Ezt már egy 5000 forintos fitnesz karkötő is tudja.


2-es megoldás, felkötöd a golyóidat és megmondod, hogy vagy előre eldönti, hogy milyen sütit akar, vagy te majd eldöntöd milyen sütit esztek, vagy vegye meg magának.


Az biztos, hogy én rohadtul nem állnék negyed meg fél órákat a cukrászda előtt, mint egy majom.

2019. nov. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :D
2019. nov. 4. 14:00
 7/10 Shaddark ***** válasza:

Sok megoldás van, akár androidos teamviewerrel is felmehetsz a gépedre / az ő laptopjára és bekapcsolsz egy zenét / hangüzenetet...


De akkor meg az lesz hogy pont beszélgetett a barátnőjével és nem ért rá felvenni neked...


Nem jó ha így háttérben hagyod magad, az sem ha te oldasz meg minden közös problémát - ő is legyen része a megoldásnak - pl. nem kapcsolja ki a mobilt amíg vásárolsz magatoknak...

2019. nov. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én VoIP -al felhívom a gépem, ami autómatikusan fogadni is tudja, ha úgy paraméterezem a hívást.

Innentől kezdve pedig látom és beszélni is tudunk. :-)

Ha pedig nem figyel, vessz észre, hangjelzést küldök, sőt akár a telefonját is feltudom így hívni, mivel azon is van hozzá APP (Android).

Aztán le lehet némítva, nem akarhatja felvenni, nem tud elkerülni. :-D

2019. nov. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nem válaszolt, ő baja. Vigyél valamit, ami neked tetszik. Hidd el, később válaszolni fog.
2019. nov. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Kiegészítés: amúgy igaz az, hogy jobban figyelhetne a nő egy kicsit, hiszen az ő érdeke.
2019. nov. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!