Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Feltettem a Win 10-et és...

Feltettem a Win 10-et és nincs hosszú ö-m, helyette ez van "Q" egy kú . megoldás?

Figyelt kérdés
2016. nov. 11. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
2016. nov. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi...bővebben ?
2016. nov. 11. 16:24
 3/6 Hominida ***** válasza:
Az őŐűŰ betűk a karakterkészletekben az alaptáblában nem kaptak helyet, hanem a következő táblába kerültek, emlyeknek a kódja már csak két byte-on tárolható. Ha olyan programmal akarsz ilyen betűt beírni, amelyik csak egy byte-on kezeli a karakterkódokat, akkor csak az "alsó" byte-ot veszi figyelembe, ezért lesz az a Q. Nem tudom, hogy pontosan milyen helyzetben, milyen programoknál van ez a problémád, de kísérletezned kell a Gépházban, a billentyűzet, nyelv beállításai között. Ha a használt program képes Unicode karakterkészlet használatára – ez esetleg a program beállításai között megtalálható –, akkor válaszd azt, és megoldja a problémát.
2016. nov. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves Hominida! Mindig, és mindenhol ez a problémám...köszi a válaszod, csak az a baj,hogy ez nekem magas, mint tyúknak az ABC..

Szóval én már ezt sem találom " Gépházban, a billentyűzet, nyelv beállításai "....

2016. nov. 11. 17:01
 5/6 Hominida ***** válasza:

Sajnálom, de nekem nincs elérhető közelségemben Windows 10, ezért nem tudom pontosabban megmondani, hogy hol kell keresned. A Gépház a korábbi Vezérlőpult, olyan alapprogram a rendszer hangolására a Windowsban, amit valami központi helyen meg fogsz találni.


Annyit azért még írj meg,hogy éppen milyen programban gépelsz, amikor a Q jelenik meg, és másféle programokban is ugyanez-e a helyzet.

2016. nov. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves Hominida!


Köszi a rám pazarolt drága idQdet ! Sokat segítettél !


De, mint láthatod nincs hosszú Q(ö)!.csak ez, és mindenhol..

2016. nov. 14. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!