Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik lenne a legjobb operáci...

Melyik lenne a legjobb operációs rendszer erre a célra?

Figyelt kérdés

Főleg tanulásra használnám. Szövegszerkesztés, táblázatkezelés, pdf könyvek olvasása, amolyan egyetemi használat.

A lényeg, hogy laptopvásárlás előtt állok. Kellene egy olcsó gép, amelyik stabil és gyors rendszere van. Hurcolásznám magammal, szóval sokat nem akarok adni érte. Eleinte Windowshoz ragaszkodtam, de igazából azok drágábbak, így nem zárom ki a többi rendszert sem. Endless OS és Ubuntu jött még szóba. Alap dolgok stabil, gyors használatára melyik a legjobb ezek közül? Melyiknek van a legkisebb hardverigénye?



2019. nov. 21. 21:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Linux Mint esetleg?
2019. nov. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Xubuntu-t mondanám esetleg, az szerintem megfelel.
2019. nov. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Hát ha tetszik a windows és laptopot veszel, a laptop úgy sem 30ezer ft.

Lizengonál a win10 pro számlásan 15ezer ft. De ennél még olcsóbban is lehet beszerezni, pl goodoffer24

2019. nov. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Derwer ***** válasza:
64%

Szerintem is, a pénz miatt kár oprendszer cserében gondolkodni. 5000HUF egy legális win10. És kB ugyanennyi egy legális office 2019.


Egy MS OneNote amúgy egy rendkívül jó jegyzetelő alkalmazás, androidra is.

2019. nov. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

3-4 ezer forint körül lehet venni Windows 10 kulcsokat, annyit megér.


De h nem, akkor Linux Mint. Teljes értékű rendszer és tudja amit kell.

2019. nov. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát, akkor nem jó helyen nézegtem, mert én 50-60 ezerért láttam windows telepítő lemezt. Office-t szintén ennyiért. Hol tudok 4-5 ezerért venni? Vagy letöltöm a honlapjukról és kulcsot meg valahonnan veszek hozzá az olcsóbb?
2019. nov. 22. 06:57
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
2019. nov. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Ha olcsó gép kell én hanyagolnám a Windowst. Nem feltétlen az. Ára miatt, bér tény, az ingyennél nincs olvsóbb, hanem sokkal inkább a sebessége és megbízhatósága miatt.


Linux Mint vagy Manjaro

2019. nov. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#2-vel értek egyet.

Xubuntut próbáltam. Gyakorlatilag kész rendszert kapsz meghajtóprogramokkal, Libre Office-al ingyen. Nem utolsó sorban ha előtte windowst használtál a kinézete eléggé hasonlít rá. A wifi csatlakozás annyiból állt, hogy beírtam a wifi jelszavát és már netezhettem is. Nyomtató hozzáadása is csak pár kattintás.

2019. nov. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Derwer ***** válasza:
54%

Boltban, OEM Windows licensek kb 15-30k. Office az asszem drágább, 20-50k.


Par ezer forintért pedig újra értékesített licenszet tudsz venni jófogáson vagy hasonló oldalakon.

Én is vettem már többet is, működnek.

2019. nov. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!