Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Most a 32 bites windows 7 nek...

Most a 32 bites windows 7 nek nem tetszik már 4gb ram?

Figyelt kérdés

biosban és aida 64 en is megvan darabra mindegyik ram mert 4x 1gb os ramot raktam a gépbe és a sajátgép tulajdonságoknál azt irja 4gb ram (3.25használható) és nem integrált a videókártyám hogy abból vegyen le hozzá memóriát ezért csak erre tudtam gondolni csak nem biztos igaz :) ezért kérdezem

ezt a ramot egy másik számitógépemből raktam át szintén 2 gb volt benne mert két egyforma gépem lett de most egybe raktam és ezt irja ki 4gb nál másik gépbe gond nélkül ment a 2gb


2019. nov. 24. 13:57
 1/3 P.O.C. ***** válasza:

A 32-bites Desktop Windows verziók csak 4 GB -t memóriát tudnak kezelni.

De ebbe minden beletartozik nem csak a rendszer memória. Pl. cache memóriák, illetve a videokártya memóriája is.


Csak 64-bites Windows telepítésével oldhatod meg a problémát.

2019. nov. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen a Windows a hibás. Volt olyan Lga775 lappal dolgom, ami 4GB memóriát támogatott, de még 64 bites Windowson is azt írta a gép, hogy 3,25 használható. Végül kiderült, hogy a lap lefoglalja azt a 700 valahány MB-t, és az nem használható.

Milyen alaplapod van?

2019. nov. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A 32 bites operációs rendszerek rendszerint 32 bites címregiszterekkel dolgoznak. Ezek fizikailag a processzornak 32 címvezetékét érik el, így a megcímezhető bájtok száma 2^32. Ami 4 gigabájt.

De!

A Windows rendszereken van néhány bug, hiányosság, miegymás, ami miatt nem mindegyik rendszeren tudja kihasználni a rendelkezésre álló összes RAM-ot. Ez egyébként az oprendszernek és a hardvernek a közös sara, elvileg mindegyik képes lenne a teljes 4GB-ot kezelni, de ezt nem tudják egymással rendesen lekommunikálni. Emiatt rendszerint ennél kevesebb érhető csak el. Állítólag vannak rendszerek, ahol mind a 4 GB elérhető, de ilyennel még nem találkoztam. Sokkal gyakoribb a 3,5 GB. Az én AMD FX 4220-as + Asrock gépemen is 3,5 GB a határ, és úgy tapasztalom, hogy az AMD + Asrock kombóknál ez fixen 3,5 GB. (Nem biztos; tapasztalat.) De sok gépen meg 3 GB a korlát. Sőt, olyannal is találkoztam már, ahol 2 GB-ot látott a négyből.

Aztán hatalmas nagy zárójel, de régóta létezik a fizikai címkiterjesztés, amit pl. a Linuxok is használnak, és 32 bites rendszerrel jóval több, mint 4 GB érhető el. (Feltéve, hogy ezt a proci is támogatja; de ezt már 10 éve is támogatták, amikor 4GB RAMja csak nagyon keveseknek volt.) Megvalósíthatták volna, csak nem akarták. Persze, a Windows Server verziókban ez elérhető... erős korlátozásokkal. Nem is a MS lenne, ha valamit ne csak amolyan fogykós módon valósítanának meg.

Egy szó, mint száz: Windows esetén csak a 64 bites verziókkal fogsz tudni 4 GB, vagy annál nagyobb RAM-ot kezelni.

2019. nov. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!