Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Amikor csak a laptop kijelzőjé...

Amikor csak a laptop kijelzőjét használom (60HZ) játék közben van 230 körüli fps-em. Amikor a monitort használom, akkor 60HZ-60 fps,75HZ-75fps. Mi okozhatja ezt a problémát?

Figyelt kérdés

Laptop: lenovo legion y530 15ich (1050TI kártya) Monitor: LG 24MP59G-P

V-sync ki van kapcsolva a játékban. Ha a grafikát maxra húzom, akkor sem változik az fps számom.



#Csökkent fps szám
2019. nov. 27. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:
VGA csatlakozóval van összekötve ?
2019. nov. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
HDMI kábellel
2019. nov. 27. 09:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Direkt van így. Egy 60 Hz-es monitor nem tud 60 fps-nél többet megjeleníteni, ezért minden további képkocka renderelése pazarlás, ezért energiatakarékossági okokból visszaveszi magát. A laptop kijelzője valószínűleg nem jelzi a játéknak, hogy mekkora a frissítési gyakorisága, ezért az (tök fölöslegesen) annyi képkockát renderel amennyit csak tud.
2019. nov. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
@3, ez nem csak bekapcsolt vsyncnél van így?
2019. nov. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 CspCsj ***** válasza:

Úgy látom FreeSync-es a monitor, próbáld ezt a menüjében kkiapcsolni:

Picture > Games Adjust > FreeSync = Off

Kép > Játék beállítás > FreeSync = Off

2019. nov. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, FreeSync-es a monitor, próbáltam ki, illetve bekapcsolni, de nem változott semmi.

Olvasgattam kicsit, elvileg G-Sync kompatibilis, de csak display porton, nem tudom az segítene-e, ha azt életre tudnám kelteni.

2019. nov. 27. 12:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Elvileg nem, mert a freesync (gsync) a monitort korlátozza a VGA-hoz, ha az kevesebb képfrissítésre képes
2019. nov. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!