Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ezt mi okozza? Hogyan tudnám...

Ezt mi okozza? Hogyan tudnám helyreállítani?

Figyelt kérdés

A Windows Tweaker nevű program azt mutatja, hogy a 8 GB RAM-omból 6105 MB szabad, a többi használva van. Eddig 7113 MB volt szabad (gondolom a többi 1 GB-ot a windows 10 használja) és nem tudom, hova "tűnhetett el" az a kb. 1 GB a RAM-ból. Ami módosítást/telepítést legutóbb végeztem, az az volt, hogy feltelepítettem az AMD Catalystet, majd az AMD Adrenalin legújabb verzióját (vagyis a videókártya drivert.) Lehetséges, hogy ez okozza a nagy RAM elhasználtságot? És vissza tudom ezt állítani valahogy? Aggódom érte.

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!



2019. dec. 2. 08:35
 1/5 A kérdező kommentje:
Igazából tegnap vettem észre, hogy 6105 MB szabad a RAM-ból és visszaállítottam alaphelyzetbe a gépet, (mert azt gondoltam, hogy amiatt van, hogy frissítettem a windows-t) így megint 7113 MB lett szabad, de mivel ezzel a visszaállítással eltűnt a videókártya driver, ezért fel kellett telepítenem azt még egyszer és megint megnyitottam a Windows Tweakert, majd látom, hogy 6105 MB RAM van szabad megint.
2019. dec. 2. 08:54
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
A memória nem hdd, dinamikus, mikor mennyi szabad belőle. Mivel láthatóan fingod nincs az egészről, felejtsd el az ilyen tweaker dolgokat, garantáltan csak tönkreteszel valamit. Semmi baja nincs, ne nyúlj hozzá.
2019. dec. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Normálisan is megírhattad volna a válaszod és úgy néz ki neked sincs több fogalmad róla, már, ha nem tudtál segíteni...

Közben megoldottam. Akinek hasonló problémája van, az menjen be Rendszerkonfigurációba->Speciális beállítások->a maximális memóriát pedig kipipálni, így nekem újra 7113 MB-ot mutat.

2019. dec. 2. 10:09
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
Az BIOS-ban is érdemes lecsekkolni, hogy a RAM-ok a maximális Mhz-en működnek-e. Én vettem 2*8 GB RAM-ot, 3000 MHZ-eset, aztán láttam hogy valami alapbeállításon 1600 mhz-en működnek csak.
2019. dec. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Alex Fly ***** válasza:
Nem kell semmit helyreállítani. Mi a francnak van abban a szerencsétlen gépben ennyi RAM, ha csak ott áll üresen? Nem azért van, hogy használja? Vagy csak túl sok volt a pénzed, hogy feleslegesen vettél ennyit?
2019. dec. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!